ÇINAR AKADEMİDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

21 Mart 2022
Çınar Akademide çalışmalar tüm hızıyla sürüyor (1)
Çınar Akademide çalışmalar tüm hızıyla sürüyor (2)
Çınar Akademide çalışmalar tüm hızıyla sürüyor (3)
Çınar Akademide çalışmalar tüm hızıyla sürüyor (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin hayata geçirmeye hazırlandığı, lise ve üniversite sınavlarına hazırlık kursu, İzmit’in eğitimdeki yeni markası olacak Çınar Akademi’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

İzmit Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve gençlerin gelişimlerine katkı sunmak adına eğitim alanındaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Sarıyer Belediyesi tarafından 2015 yılında eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına kurulan ve marka olan Sarıyer Akademinin aynısı İzmit Belediyesi tarafından Çınar Akademi olarak İzmit halkına kazandırılacak.

Ücretsiz Olarak Hizmet Verecek

Ücretsiz olarak hizmet verecek olan Çınar Akademi’de çalışmalar tamamlandığında öğrenciler, tecrübeli ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile hayallerine ulaşmak adına çalışmalarını gerçekleştirecek. İzmit Belediyesi Çınar Akademi’de Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Türkçe ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) branşlarında öğretmen istihdam edecek. Adaylar başvurularını kariyer.izmit.bel.tr adresine yaptılar.

Öğrenci Alımları Sınavla Yapılacak

Mehmet Ali Paşa Mahallesi Demokrasi Bulvarı No: 71 adresinde yer alan Çınar Akademi’de öğrenci alımları sınav ile yapılacak. Önümüzdeki dönem için hazırlanan kurs merkezi çalışmaların erken tamamlanması halinde bu dönem de öğrenciler için hizmet verebilecek. İzmit Belediyesinin eğitime destek çalışması, üniversiteye yerleşmek isteyen dezavantajlı öğrenciler için adeta bir umut olacak.