ÇINAR AKADEMİ’DE DENEME SINAVLARI BAŞLADI

2 Nisan 2022
Çınar Akademi’de deneme sınavları başladı (1)
Çınar Akademi’de deneme sınavları başladı (2)
Çınar Akademi’de deneme sınavları başladı (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi tarafından LGS ve YKS’ye ücretsiz hazırlık kurslarının verileceği Çınar Akademi’de ilk deneme sınavı bugün gerçekleştirildi

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde hayata geçirilen Çınar Akademi’de ilk deneme sınavı bugün yapıldı. Saat 10.00 – 13.00 ve 14.00 – 17.00 arasında gerçekleştirilen iki ayrı Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) giren öğrenciler, gerçek sınav öncesi son durumlarını görme fırsatı buldu. Deneme sınavından ve oluşturulan ortamdan memnun kalan öğrenciler, kendilerine bu hizmeti sunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

Yarın Ayt Sınavı Var

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çınar Akademi’de yarın ise, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) yapılacak. Sınavlara katılmak için başvuru yapan öğrenciler, yine saat 10.00 – 13.00 ve 14.00 – 17.00 arasında gerçekleştirilecek sınavlarda kendilerini deneyecekler. Bir sonraki deneme sınavı yine YKS olarak 9-10 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Herkes Başvuruda Bulunabilir

Başvuruların alınmaya başlanması ile birlikte yoğun talep gören Çınar Akademi’nin düzenleyeceği deneme sınavlarına, kısa sürede 300 öğrenci başvuruda bulundu. Haziran ayının ilk haftasına kadar olan süreçte belli aralıklarla düzenlenecek sınavlara başvurular, izmit.bel.tr adresinde yapılabiliyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı amaçlayan İzmit Belediyesi Çınar Akademi’ye, Kocaeli’de YKS ve LGS’ye hazırlanan tüm öğrenciler başvuruda bulunabilir.