ÇINAR AKADEMİ’DEN DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN ÖĞRENCİLERE ONLİNE LGS VE YKS’YE HAZIRLIK İMKANI

1 Mart 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Çınar Akademi, deprem bölgesinden kentimize gelen öğrencilere ücretsiz online LGS ve YKS’ye hazırlık imkanı sunacak

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla kurulan ve çalışmalarına aralıksız devam eden İzmit Belediyesi Çınar Akademi şimdi de depremzede öğrencilere hizmet veriyor.  Çınar Akademi, deprem bölgesinden İzmit’e gelen öğrenciler için ücretsiz ve online LGS ve YKS’ye hazırlık imkanı sağlayacak. Öğrenciler online olarak konu anlatım videoları, konu tarama testleri, kişiye özel raporlama ve akıllı asistan gibi hizmetlerden faydalanabilecekler.

Ücretsiz Yararlanabilecekler

Deprem bölgesinden geçici ya da kalıcı olarak İzmit’e gelip üniversiteye hazırlanan öğrenciler, Mehmet Ali Paşa Mahallesi Demokrasi Bulvarı üzerinde bulunan İzmit Belediyesi Çınar Akademi’ye gelerek  hizmetler hakkında bilgi alabilirler. Online hazırlık imkanına başvuru yapmak isteyen öğrenciler e-devlet sistemi üzerinden aldıkları öğrenci belgesi ile https://cinarakademi.izmit.bel.tr/Destek-Kayit-Formu linki üzerinden başvurularını yapabilecek.