ÇINAR KAHVALTI KONAĞI HİZMETİNİZDE

11 Haziran 2023
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (2)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (3)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (4)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (5)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (6)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (7)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (8)
Çınar Kahvaltı Konağı hizmetinizde (9)
Metni Sesli Dinle

Doğallığı Lezzetle Buluşturan Yeni Adresiniz

Sosyal belediyecilik vizyonu ile çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, Karaabdülbaki Köy Konağını yenileyerek Çınar Kahvaltı Konağına dönüştürdü. Doğal ürünlerle kahvaltı yapıp köy havası almak isteyenlerin uğrak noktası olacak Çınar Kahvaltı Konağı için 0537 208 23 84 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabilir

İzmit Belediyesi tarihi yapıları dokularını bozmadan yenilemeye devam ediyor. Son olarak Karaabdülbaki Köy Konağı yenilenerek Çınar Kahvaltı Konağına dönüştü. Sosyal belediyecilik vizyonu ile halka hizmet etmeyi sürdüren İzmit Belediyesi böylelikle bir sosyal alanı daha kente kazandırmış oldu. Karaabdülbaki Mahallesi Merkez Küme Evleri No:32 adresinde bulunan Çınar Kahvaltı Konağı kentin yeni gözdelerinden olmaya aday.

“Köylerimize Önem Veriyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kentte ailece hafta sonları nerede kahvaltımızı yapıp güzel vakit geçirsek diye düşündüğünde halkımız genelde Kocaeli dışını tercih ediyor. Artık kahvaltı için dışarıya gitme ihtiyacını ortadan kaldıracak, bizim doğallığı ile çok güzel köylerimiz var. Biz köylerimize çok önem veriyoruz. Burası da köy turizmini geliştirmek için başlattığımız projelerden bir tanesi.

“Çeşitli Odalarda Kurs Alanlarımız Var”

Karaabdülbaki Köyü’nde daha önce üretici pazarı yapmıştık. Üreten kadın ve ailelerin bahçelerinde ürettikleri ürünleri doğrudan halka ulaşması için yaptığımız bir projeydi. Aynı zamanda insanların köy havasını almasını sağladığımız önemli bir çalışmaydı. Bu mekan bizim baştan sona yenilediğimiz ve fonksiyonlarını değiştirdiğimiz Çınar Kahvaltı Konağımız. Bu konağın içinde çeşitli odalarda kurs alanlarımız var. Çocuklar, kadınlar ve gençler için planladığımız aktiviteler, kursları ve eğitimleri vereceğimiz bir alan bulunuyor.

Rezervasyon Yaptırabilirler

Daha öncede kadınlar ayaklarının üstüne daha güçlü basabilsinler diye kooperatif çalışmalarını başlatıp Çınar Kadın Kooperatifini kurmuştuk. Bu kooperatifimiz 10 kadın ile başlamıştı. 2 yıllık süreç içerisinde çok büyüdü. Burada belediyemizin desteği ve Çınar Kadın Kooperatifimizin üretkenliği buluştu. Kadın istihdamını daha fazla desteklemek için Çınar Kahvaltı Konağı kuruldu. Buranın hemen aşağısında yürüyüş rotamız var. Misafirlerimiz bu rotadan da faydalanabilir. Doğal ürünlerden ve köy havasından faydalanmak isteyen herkese Çınar Kahvaltı Konağı hizmet verecek” dedi. Doğal ürünlerle kahvaltı yapıp köy havası almak isteyenler 0537 208 23 84 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirler”