ÇOCUKLAR YAŞAM BAHÇESİ’NDE HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

16 Nisan 2022
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (1)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (2)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (5)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (6)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (7)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (8)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (9)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (10)
Çocuklar Yaşam Bahçesi’nde hem eğlendi hem öğrendi (12)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi’nde ağırlanan çocuklar, Yaşam Bahçesini gezerken hem eğlendiler hem de eğitici uygulamalarla öğrendiler

Kenti güzelleştirmek adına çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, peyzaj çalışmalarında kullanılan bitkileri satın almak yerine kendi seralarında yetiştirerek bütçeye katkı sağlıyor.  Yaşam Bahçesini hayata geçirerek bitkileri çoğaltan İzmit Belediyesi, hediyelik çiçeklerini de kendi üretimi çiçeklerden kullanarak tasarruf hamleleri gerçekleştiriyor. Yaşam Bahçesini tanıtmak ve çocukları bilgilendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte 20 çocuğa Yaşam Bahçesi’nin tanıtımı yapılarak, menekşe fideleri diktirildi.

Kendi Çiçekleri ile Eve Döndüler

İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi’ne gelen minik ziyaretçiler ve velileri, Yaşam Bahçesi’ni çok beğendiler. Çocuklara çiçek dikiminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi verilmesinin ardından çiçek fideleri diktirildi. Etkinlik devamında dikim ve yabani ot temizliği uygulamalı olarak gösterilerek bilgi verildi. Etkinlik sonunda kendi diktikleri çiçeklerle eve dönen çocuklar etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek İzmit Belediyesine teşekkür ettiler.