DAHA TEMİZ BİR İZMİT İÇİN BELEDİYE VE HALK EL ELE

24 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, “Temiz Çevre Temiz İzmit İçin El Ele” için çalışmalarına devam ederken, vatandaş ve esnafların da yaşanabilir çevre kültürüne destek vermesini rica etti

İzmit Belediyesi, “Temiz Çevre Temiz İzmit İçin El Ele” vizyonu ile çalışmalarına devam ediyor. Kentte yaşayan herkesin temiz ve sağlıklı bir ortamda hayatını devam ettirmesi adına çalışan İzmit Belediyesi ekipleri, esnaf ve vatandaşlardan da çalışmalarına destek bekliyor. İzmit Belediyesi markası adına 7 gün 24 saat görevinin başında olan ekipler, var gücü ile çalışmalarına da devam ediyor.

“Çevre Kültürü” Bir Şehrin Kimliğidir

Ülkelerin, şehirlerin kalkınmışlık ve çağdaşlık gelişimi konusunda sosyal hayatta herkesi birebir etkileyen “Çevre kültürü” bir şehrin kimliğidir. Sürdürülebilir çevre temizliğinin kalkınmışlık ve çağdaşlık açısından ne kadar önemli olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. İzmit Belediyesi, vatandaşların ve ticari faaliyet gösteren esnafların hak ettikleri modern çizgilerle donatılmış şehir yapısına kavuşturmak için tüm zorlukları göğüsleyerek alt ve üst yapı yenileme çalışmalarını hız kesmeden yapmaya devam ediyor.

İzmit Belediyesi Hiçbir Masraftan Kaçınmıyor

Üst yapı ve alt yapı yenileme çalışmalarında gerek zemin kaplaması gerekse peyzaj düzenlemelerinde kente yakışır eser kazandırmayı hedefleyen İzmit Belediyesi, çalışmalar esnasında en kaliteli malzemeyi kullanarak uzun ömürlü hizmeti vermesi için Başkan Hürriyet’in üzerinde hassasiyetle durduğu projelerde hiçbir masraftan kaçınmıyor.

09:30-19:30 Saatleri Arasında Çöp Çıkarmak Yasaktır

Çarşı merkezinde çöp çıkarma saatleri belirlenmiş olup, 09:30-19:30 saatleri arasında evsel atık, eski eşya, moloz ve inşaat atıkları çıkarmak yasaktır. İzmit Belediyesi ihbar hatlarına ve Zabıta Haber Merkezine yapılan ihbar ve şikayet sayıları incelendiğinde belirlenen saatler dışında işyeri önüne esnaflar ve bina sakinleri tarafından yola, kaldırıma, kapı önleri ile çöp ve geri dönüşüm konteynerlerinin çevresine çöp çıkarıldığından çevre kirliliğine ve kokuya neden olduğuna dair şikayetlerde artışlar olduğu gözlemlendi.

Öncelik Ceza Uygulamak Değil

Kentteki düzen ve intizam içerisinde devamını sağlamak için belediyeler tarafından bir takım tedbirler alınması kaçınılmaz hale geldi. Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak gerekli planlamalar yapılıp saha denetim çalışmalarına start verildi. İzmit Belediyesinin önceliği ceza-i işlem uygulamak değil vatandaşları bilinçlendirerek farkındalık yaratmaktır.  ‘Temiz Çevre Temiz İzmit’ için İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri, tarafından saha denetimlerine ağırlık verilecek olup, kent merkezinde çöp çıkarma saatlerine riayet etmeyen esnaf ve vatandaşlara Kabahatler Kanunu’na istinaden ceza-i işlem uygulanacaktır.