‘DAMARLARDAKİ BİR HÜCRE’ SERGİSİ NİKOMEDİA SANAT GALERİSİ’NDE SANATSEVERLE BULUŞUYOR

11 Mayıs 2023
Metni Sesli Dinle

Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın yararına gerçekleşecek olan Naciye Özdemir’in “Damarlardaki Bir Hücre” sergisinin açılışı bugün saat 18.00’da Nikomedia Sanat Galerisi’nde (Dolphin AVM yanı) gerçekleşecek

İzmit Belediyesi sanata ve sanatçıya değer vererek halkı sergilerle buluşturmaya devam ediyor. Geri dönüşümün sanatla buluştuğu ve sürdürülebilirliğe dair farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın yararına gerçekleşecek olan “Damarlardaki Bir Hücre” sergisinin açılışı bugün saat 18.00’da Nikomedia Sanat Galerisi’nde (Dolphin AVM yanı) gerçekleşecek.  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de açılışına katılacağı; Vakıf Mütevelli Heyeti üyesi Naciye Özdemir’in 55 eserinin yer aldığı resim, heykel ve seramik sergisi 11 Haziran’a kadar sanatseverlere hizmetinde olacak.

Naciye Özdemir Kimdir?

1963 yılı doğumlu Naciye Özdemir, el sanatları öğretmenidir. Çocukluğunda, Köy Enstitüleri mezunu öğretmeni Sait Öztürk’ün vizyonu ve yönlendirmesi ile geri dönüşümü yaratıcı bir biçimde modernize ve stilize ederek sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı hedefledi. Farklı disiplinleri bir araya getirerek yeni formlar yaratan Özdemir, döküm sektöründe üst düzey yöneticilik yapan eşi aracılığıyla âtıl durumda olan malzemeleri sanatla buluşturup geri dönüşüme vurgu yaparak sanatsal tasarımlar üretmeye başladı.