‘’DEFORMASYON’’ TEMALI SULU BOYA SERGİSİNE İZMİTLİLERDEN YOĞUN İLGİ

28 Mart 2023
Aydili Sanat Derneği Başkanı Suat Özdemir
eserler (3)
İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu
katılım (1)
katılım (2)
Sergiyi gezdiler (1)
Sergiyi gezdiler (2)
yoğun katılım (1)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘’Deformasyon’’ temalı sulu boya sergisi, Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere kapısını açtı

İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği iş birliğiyle gerçekleşen ‘’Deformasyon’’ temalı sulu boya sergisi, Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Birbirinden farklı yaklaşık 100 eser İzmit Sanat Galerisi’nde sergileniyor.  Aydili Sanat Derneği Resim Atölyesi’nin 13 kursiyerinin eserlerinin sunulduğu sergi 27 Mart- 7 Nisan tarihleri arasında Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere açık olacak.

Geniş Katılım

Serginin açılışına İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, SARBAŞ Genel Müdürü Nihat Değer, BEKAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Akın, Aydili Sanat Derneği Başkanı Suat Özdemir ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Atölyeye Katılan İsimler

Aydili Sanat Derneği İsmail Menekşe Resim Atölyesi Katılımcıları; Asuman Uyuşan, Derya Cebir, Dilek Ayrıbaş, Gülden Aytüre, Gülgün Çankaya, Leyla Sezer, Mesut Nöbetçigil, Orhan Aytüre, Saime Gönül, Sevgi Selamet, Zennure Dalarslan, Demet Gülen.

“Mutluluk Duyuyoruz”

Programda konuşan İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, “Değerli hocamız İsmail Menekşe ve 13 öğrencisinin, 12 aylık bir süreç içerisinde yapmış oldukları sulu boyanın farklı tekniklerine tanıklık edeceğiniz eserleri hep birlikte göreceğiz. İzmitlilerle bu farklı sulu boya teknikleri ve birbirinden kıymetli eserleri buluşturacağımız için mutluluk duyuyoruz. Bu kıymetli sergide emeği geçen başta Aydili Sanat Derneği Başkanı Suat Özdemir’e, Hocamız İsmail Menekşe’ye ve 13 öğrencisi ile sanata gönül vermiş tüm dostlara teşekkürlerimizi sunuyoruz” İfadelerini kullandı.

Teşekkür Etti

Sulu Boya Resim Sergisi’nde konuşan Aydili Sanat Derneği Başkanı Suat Özdemir, “Kurulduğumuz 2012 yılından bu yana her yıl resim dersi sergileri açıyoruz. Çalışmalarımız arasında şiir etkinlikleri, resim dersi ve yaratıcı yazarlık dersi var. Resim derslerine de 2012’den itibaren değerli hocamız İsmail Menekşe önderliğinde devam ederek her yıl katılımcılarla birlikte sergi açmaktayız. Bu yıl ki sergimize ev sahipliği yapan İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.