DEVRİM BAL: AKP’LİLERİN TELAŞININ SEBEBİNİ DİĞER BELEDİYELERDEKİ ORANLARI GÖRÜNCE ANLADIK

13 Nisan 2022
Devrim Bal AKPlilerin telasinin sebebini diger belediyelerdeki oranlari görünce anladik (2)
Devrim Bal AKPlilerin telasinin sebebini diger belediyelerdeki oranlari görünce anladik (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Devrim Bal , “AKP meclis üyelerinin telaşının sebebini, diğer ilçelerin doğrudan temin oranlarına baktığımız zaman anladık. AKP belediyelerin doğrudan temin karnesi mi buyurun efendim görsel ektedir” diyerek Kartepe, Derince ve Gölcük belediyelerinin doğrudan temin oranlarını paylaştı

İzmit Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Devrim Bal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: İzmit Belediyesi Nisan ayı meclisinden notlar; 2 AKP üyesi, 1 MHP ve 2 Millet İttifakı üyelerinden oluşan 5 kişilik denetim komisyonu 19000’den fazla dosyayı incelemiş ve en ufak bir sıkıntı tespit etmemiştir. Denetim komisyonu, AKP üyeleri Türkiye’de bir ilke imza atarak kanun dışına çıkmış ve denetim raporunu kafalarına göre hazırlamışlardır. Kanunda doğrudan temin limiti sınırı belirlenmiş ve hesapların toplam bütçeye göre yapılacağı yazılmıştır.

Algı Yaratacak Oranları Bulamadılar

Kanuna göre algı yaratacak oranları bulamayan AKP’liler bu sefer toplam bütçe değil müdürlük bazında doğrudan temin oranlarını rapora yazmak zorunda kalmışlar ve Türkiye’de bir ilke imza atmışlardır. AKP meclis üyelerinin telaşının sebebini, diğer ilçelerin doğrudan temin oranlarına baktığımız zaman anladık. AKP belediyelerin doğrudan temin karnesi mi buyurun efendim görsel ektedir. Türkiye’nin hazineye en borçlu belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 30-40 milyonluk yürüyüş yolu projesini ihalesiz doğrudan teminle verdiğini de benden duymuş olmayın.