DİLEK YALÇIN, “15 YILDIR ÇİFTÇİNİN YÜZÜNE BAKMAYAN BİZ DEĞİLİZ”

5 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında söz alan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP’li Meclis Üyesi Dilek Yalçın, “15 yıldır çiftçinin yüzüne bakmayan biz değiliz” dedi

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısında MHP grubunun belediye tarafından kiralama yöntemiyle ekim yapılabilmesinin sağlanması amacıyla komisyon kurulması önergesi üzerine söz alan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Dilek Yalçın, “Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bununla ilgili bir çalışma yapıyor. Belediye uhdesinde 150 dönüm yerimiz var. Bunlar da parça parça her biri aynı yerde değil. Bunların bir kısmında elektrik yok bir kısmında su yok ama biz bununla ilgili bir planlama yaptık.

Projemizi Yakında Paylaşacağız

Buralarda hayvan yemi ekip ileride silaj yapmayı düşünüyoruz. Yakın zamanda bu projemizi de sizlerle paylaşacağız. Bu alanlar değerlendirilecek. Tarım konusunda çok yüksek maliyetler var. Gübre fiyatları, kullanılacak zirai aletler gibi her şeyin katı 3-4 katına kadar arttı. Her gün biz gazetelerde çiftçinin tarım arazisinin ya da traktörünün haczedildiğini görüyoruz. İzmit Belediyesi olarak da bir takım çalışmalar içerisinde bulunduk ama 15 yıldır çiftçinin, tarımın yüzüne bakmayan biz değiliz” dedi.