DOĞA EĞİTİM KAMPÜSÜ EKİBİ, EĞİTİMLERLE KENDİLERİNİ DAHA DA GELİŞTİRİYOR

29 Haziran 2022
Doğa Eğitim Kampüsü ekibi, eğitimlerle kendilerini daha da geliştiriyor (3)
Doğa Eğitim Kampüsü ekibi, eğitimlerle kendilerini daha da geliştiriyor (4)
Doğa Eğitim Kampüsü ekibi, eğitimlerle kendilerini daha da geliştiriyor (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Doğa Eğitim Kampüsü ekibi, doğa ve orman okulları uzmanı İskender Yıldırım’ın Sarısu Gençlik Kampı’nda gerçekleştirdiği Orman Okulları Eğitimine katıldı

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personelleri ve Doğa Eğitim Kampüsü eğitmenleri, doğa ve orman okulları uzmanı İskender Yıldırım’ın Sarısu Gençlik Kampı’nda gerçekleştirdiği Orman Okulları Eğitimine katıldı. Orman pedagojisi, düğüm teknikleri ve orman oyunları ile ilgili eğitim alan katılımcılar, ekolojik bilgiler ve çocuk pedagojisi hakkında bilgiler paylaşarak eğitime katkı sağladılar.

Uluslararası İşbirliği

Eğitimde Almanya ve diğer ülkelerdeki orman okulları işleyişi ile ilgili bilgiler verilirken, okulların uluslararası işbirliğine Türkiye’deki anaokulların da uyarlanması konusunda fikir paylaşımında bulunuldu. Türkiye’de doğa ve orman okulları platformu girişimlerinin değerlendirmeleri yapıldı. 5 gün boyunca devam edecek olan eğitimlerde orman oyunlarının yanı sıra Almanya’da orman okulu kültürü, müfredatları ve işleniş şekli de paylaşılacak.