DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ’NDE SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN HÜRRİYET’E ZİYARET

6 Aralık 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Dünya Kadın Hakları Günü’nde ziyaretine gelen Genel-İş Sendikası ve Tüm Bel Sen Kocaeli şube başkan ve yöneticilerini makamında ağırladı

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Tüm Bel Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş ve Tüm Bel Sen Kocaeli Şube Sekreteri Selim Eren, 5 Aralık 1934’te “Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabul edilmesiyle ülkemizde her yıl kutlanan “Kadın Hakları Günü”nde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti.

Kadınlara Her Alanda Destek

Sendika başkanları Başkan Hürriyet’in Kadın Hakları Günü’nü kutlayarak, kadının her alandaki eşitlik mücadelesine destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Vedat Küçük ve Erdal Karakuş, belediye ile sendikalar arasında yapılan sözleşmelerde kadınlara ve kadın haklarına olan duyarlılığından ötürü Başkan Hürriyet’e teşekkür etti.

Atatürk’ün Yolundan Gidiyoruz

Ziyaretlerinden ötürü sendika başkanlarına teşekkür eden Başkan Hürriyet, kadınların toplum içerisindeki yerini güçlendiren, onlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan, hayatın her alanında eşit yaşamalarını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda gittiklerini belirtti.