EMİRŞAH TORUN BÜYÜKŞEHİRE SESLENDİ: VATANDAŞIN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORSUNUZ

1 Nisan 2022
Emirsah Torun Büyüksehire seslendi Vatandasin sagligini hiçe sayiyorsunuz (1)
Emirsah Torun Büyüksehire seslendi Vatandasin sagligini hiçe sayiyorsunuz (2)
Emirsah Torun Büyüksehire seslendi Vatandasin sagligini hiçe sayiyorsunuz (3)
Emirsah Torun Büyüksehire seslendi Vatandasin sagligini hiçe sayiyorsunuz (4)
Emirsah Torun Büyüksehire seslendi Vatandasin sagligini hiçe sayiyorsunuz (5)
Emirsah Torun Büyüksehire seslendi Vatandasin sagligini hiçe sayiyorsunuz (6)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, Yeni Cuma Camii Bahçesi önceden mescit olarak kullanılan ve İzmit Belediyesine bilgi verilmeden Büyükşehir belediyesi tarafından yıkılan ve molozları ortada bırakılan yapıyla ilgili çağrıda bulundu: Vatandaşın sağlığını hesaba katarak böylesi yanlış uygulamalara son verin.

Yeni Cuma Camii bahçesinde önceden mescit olarak kullanılan yapı İzmit Belediyesine bilgi verilmeden Büyükşehir belediyesi tarafından yıkıldı. Bunun üzerine bölgeye giderek açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, “İzmit Yeni Cuma Camii’nin bahçesindeyiz. Önceden burada Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait bir yapı bulunuyordu. Büyükşehir buradaki yapıyı kaldırıyor ama ne amaçla kaldırdığını nereye götürdüğünü bilmiyoruz. Kaldırırken bunu İzmit Belediyesi ile paylaşmıyor. Yapacağı çalışmayla ilgili İzmit Belediyesine bilgi vermiyor.

“Vatandaşın Sağlığı Hiçe Sayılıyor”

Bilgilendirmediği gibi yaptığı çalışma sonrası ortalıkta bırakmış olduğu molozlar, yıkıntılar, toz ve atıklar İzmit Belediyesine mal edilmeye çalışılıyor. İzmit Belediyesi çalışmıyor algısını yaratmanın çabası içinde olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi maalesef bu konuda vatandaşlarımızın yaşayacağı sorunu hesaba katmadı. Bunun doğru olmadığını, vatandaşlarımıza zarar verdiğini, burada bulunan vatandaşlarımızın sağlıklarının hiçe sayıldığını görüyoruz.

“Gelin Ortak Çalışmalarla Şehrimizi Güzelleştirelim”

Biz kendilerine çağrıda bulunuyoruz: Kıymetli paydaşlarımız yapacağınız çalışmaları lütfen bizlerle de paylaşın. Ortak bir çalışmayla şehrimizi güzelleştirmenin, vatandaşlarımızı memnun etmenin yolunu bulalım. Bu görüntü İzmit’e yakışmıyor. İzmitliler bunu hak etmiyor. Yarın mübarek Ramazan ayının başlangıcı ve yüzlerce insan buraya gelip gidecek. İnsanların bu görüntüyle karşılaşmasını istemiyoruz. Sizler de bu konuda lütfen vatandaşın sağlığını, huzurunu hesaba katarak böylesi yanlış uygulamalarınıza son vermenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.