‘FİKİRHANE İZMİT’ PROJESİ ORGANİZASYON KOMİTESİ BAŞVURULARI BAŞLADI

10 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi ortaklığında vatandaşlara daha iyi bir yaşam alanı oluşturmak için başlatılan Fikirhane İzmit projesi organizasyon komitesi için başvurular başladı

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Fikirhane İzmit projesi ile tüm vatandaşların proje fikirlerini alacak. Başta gençler olmak üzere kentte yaşayan tüm vatandaşların sürdürülebilir bir kent için söz sahibi olacağı proje kapsamında organizasyon komitesi başvuruları başladı. Projede yer alarak kentin bugünü ve geleceğinde rol almak isteyen vatandaşlar https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7m3q6oChKoYxuXj9oSR_FRqPHERGXpb4lfSgY9iA9z0AdLA/viewform adresinden başvuru yapabilecek. Başvurular sonucunda çeşitli sorumluluk alanlarında görev yapacak 15 kişi seçilecek.

Fikirhane İzmit Nedir?

Fikirhane İzmit projesi, şehrin çeşitli konularında toplumun fikirlerini ve düşüncelerini alarak şehrin geleceğini inşa etmeyi; kentte birlikte çalışarak daha yaşanabilir bir İzmit’i hedefleniyor. Vatandaşlar https://www.fikirhaneizmit.com/ internet sitesi aracılığıyla fikirlerini dijital ortamdan yetkililere ulaştırabilecek, güzel birliktelikler oluşturabilecek.