GENÇLİK BAYRAMI’NDA UMUT IŞIĞI İZMİT’TEN YÜKSELECEK!

17 Mayıs 2023
Metni Sesli Dinle

19 Mayıs Coşkusu İzmit Belediye Meydanı’nda Yaşanacak

İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında tüm gençler İzmit Belediye Meydanı’nda birbirinden renkli etkinliklerde bir araya getirmeye hazırlanıyor

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Spor İşleri Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençleri İzmit Belediye Meydanı’nda buluşturacak. Milli bayramları ruhuna uygun şekilde kutlamaya devam eden İzmit Belediyesi, kentte dolu dolu bayram coşkusu yaşatacak. 19 Mayıs’ı büyük bir coşkuyla kutlayacak olan İzmitliler, gün boyunca devam edecek olan etkinlerle bayramı doyasıya kutlayacak.

Gün Boyu Devam Edecek

Etkinlikler İzmit Belediye Meydanı’nda Mimdepo Performans Topluluğunun gösterisi ile başlayacak. Ardından kentte bir marka haline gelen İzmit Belediye Bandosu sahne alacak. Düzenlenecek olan bisiklet turu ile gençler Yahya Kaptan Mahallesi’nden İzmit Belediye Meydanı’na ulaşacak.

Şanışer & Sokrat St Geliyor

Bayrama umutla girecek olan İzmitli vatandaşlar kutlama programları kapsamında Atatürk Anıtı önünden İzmit Belediye Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirecekler. Ulusal ve uluslararası alanda adını duyuran Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğunun gösterisinin ardından gençlerin çok sevdiği sanatçılar Şanışer ve Sokrat St İzmitlilerle buluşacak.