GÖRME ENGELLİ REKORTMEN YÜZÜCÜ ENES FAİK KULAKSIZ İZMEK’TE BAĞLAMA ÇALMAYI ÖĞRENİYOR

22 Temmuz 2022
Görme Engelli Rekortmen yüzücü Enes Faik Kulaksız İZMEK’te bağlama çalmayı öğreniyor (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) bağlama kursunda eğitim alan rekortmen Türkiye şampiyonu görme engelli yüzücü Enes Faik Kulaksız, sporda gösterdiği başarıyı sanatta da göstermeyi hedefliyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında yürütülen İZMEK Merkezleri, yaz kursları ile eğitimlerine devam ediyor.  Kocaeli’nin her yerinden gelen vatandaşlara hizmet veren İZMEK Merkezleri, gurur kaynağımız olan isimleri de öğrenci olarak ağırlıyor.

Şimdiden Çok Yol Kat Etti

9 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği bulunan, kelebek kategorisinde Türkiye rekoru sahibi, görme engelli sporcu Enes Faik Kulaksız da bağlama çalmayı öğrenmek için İZMEK Merkezlerinde usta öğreticilerden ders alıyor. Sporda gösterdiği başarıyı sanatta da hedefleyen Enes Faik Kulaksız yeni başladığı bağlama derslerinde şimdiden çok yol kat etti.

Eğitmenler Başarıdan Emin

Usta Öğretici Hüseyin Taşkın, gençlerin kültürümüzün bir parçası olan bağlamaya ilgi göstermelerinin mutluluk ve gurur verici olduğunu belirterek, Enes’in de çok kısa sürede başarıya ulaşacağına inandığını söyledi.