HÜRRİYET, BATI TRAKYA DAVASININ SAVUNUCUSU İSKEÇE SEÇİLMİŞ MÜFTÜSÜ AHMET METE’NİN AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

24 Temmuz 2022
WhatsApp Image 2022-07-25 at 00.52.03 (1)
WhatsApp Image 2022-07-25 at 00.52.04
WhatsApp Image 2022-07-25 at 01.00.29
Metni Sesli Dinle

Balkan turuna başlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ilimizdeki Balkan dernekleri, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin ailesine taziyede bulundular

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ilimizdeki 14 Balkan derneğinin temsilcileri, Balkan gezisi sırasında önemli ziyaretler gerçekleştirmeye devam ediyor. Heyet, geçtiğimiz günlerde kanser sebebiyle hayatını kaybeden Batı Trakyalı Türk azınlığın ileri gelenlerinden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin ailesine de giderek başsağlığı diledi. Mete’nin ailesi ile bir araya gelen heyet, Mete ailesinin acısına ortak oldu.

Değerli Bir Dava İnsanını Kaybettik

Ziyarette, Ahmet Mete’nin ailesinin acısını paylaş Başkan Hürriyet, “Çok değerli bir dava insanını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ahmet Mete, bu topraklarda yaşayan Türk nüfusunun, soydaşlarımızın davası için büyük emekler verdi. Bizler de bu davanın aynı kararlılıkla devam etmesi için, Balkanlardaki soydaşlarımızla dayanışma içinde olmayı sürdüreceğiz. Hepimizin başı sağ olsun. Sizlerin acısını derinden paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.