HÜRRİYET: BİLLBOARDLARA BELEDİYE KASASINDAN TEK KURUŞ PARA HARCANMADI!

22 Eylül 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, hizmet araç satın alımı için olağanüstü toplanan Eylül ayı meclis toplantısında AKP’lilerin billboardlarla ilgili iftiralarına cevap vererek, “Biz bu billboardlara belediye kasasından tek bir kuruş harcamadık. Biz bu bedeli arkadaşlarımızla birlikte kendimiz sağladık” dedi

İzmit Belediyesi olağanüstü meclis toplantısı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Hürriyet meclis toplantısında ‘Hizmet araçlarının alınması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi’ yazılı billboardların ücretlerinin belediye kasasından ödenmediğini açıkladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konuşmasında şu ifadeleri kullandı;  ‘Hizmet araçlarının alınması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi’ yazılı billboardlar için belediye kasasından tek kuruş çıkmamıştır.

“Bize ‘Sıfır’ Liraya Mal Oldu”

Bu ücretleri tamamen kendi imkanlarımızla kendi cebimizden ödedik. Bunlar asla belediyeye fatura edilmemiştir. Ayrıca Baro binası duvarı da yıllık kirasını normalde peşin ödüyoruz ama biz bir firmaya orayı kiralık verdik. Oradan yıllık ödediğimiz kirayı çıkardık, gelir elde ettik. Dolayısıyla orası da bize ‘Sıfır’ liraya mal oldu. Biz bu billboardlara belediye kasasından tek bir kuruş harcamadık. Biz bu bedeli arkadaşlarımızla birlikte kendimiz sağladık.