HÜRRİYET: BİZ İZMİT HALKINI ONLAR BİR KİŞİYİ DÜŞÜNÜYOR

21 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında yaptığı basın açıklamasında, “Biz araçları satın almak isterken 400 bin İzmitliyi düşünüyoruz. Ama onlar kiralamayı savunarak bir kişiyi düşünüyor” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında basın toplantısı düzenledi. Başkan Hürriyet, “Biz 400 bin İzmitliyi düşünüyoruz ama onlar bir kişiyi düşünüyor. Biz kaygılıyız çünkü kiralamalarda öngörülemezlik var. Ekonominin kötü gittiği, yarını ön göremediğimiz, fiyatların kaça çıkacağını bilemediğimiz bir dönemde araç kiralamak istemiyoruz diye ısrarla söylüyoruz. Bunu da 400 bin İzmitlinin hakkı adına söylüyoruz

“Gebze Belediyesi 43 Aracı 67 Milyona Kiraladı”

Gerçekten bunu iki yıl önce yaptığımız hesapların ne kadar doğru olduğunu gördüğümüz için söylüyoruz. 27 milyonla aldığımız araçların bugün 80 milyona varan değerini gördüğümüz için söylüyoruz. O dönemde biz 27 milyona 75 araç satın alırken neden Gebze Belediyesinin 43 aracı 67 milyona kiraladığını sorgulamadınız? diyerek söylüyoruz. Eğer samimilerse önce bunun hesabını soracaklar” dedi.