HÜRRİYET, BÜYÜK SOYGUNU TEK TEK ANLATTI

15 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

“Biz 75 Aracı 27 Milyona Satın Alırken, Gebze’de 43 Aracı 67 Milyona Kiraladılar!”

Bugün düzenlediği basın toplantısında, AKP’li meclis üyelerinin karalamalarını, yaptıkları kamu zararlarını tek tek paylaşan Başkan Hürriyet, “Ben zorlaya zorlaya 75 aracı 27 milyona satın alırken, Gebze Belediyesi 43 aracı 67 milyona kiraladı. Soygunsa buyurun soygun” dedi

Bugün düzenlediği basın toplantısında, AKP’li belediyelerde yapılan kamu soygunlarını da tek tek anlatan Başkan Hürriyet, “Araç satın alma zamanı ben kamyon satın alırken anamı ağlattılar. Bir yılımı aldı o kamyonları satın almak. 6 aylık kiralamada 30 milyonlara yakın kiralama bedeli vermek durumunda kalıyoruz. Biz 75 tane aracı 27 milyona satın aldık. Şu anda o araçların bedeli 70 milyon. Ayda bir milyon kredi ödüyoruz. Şu anda o araçları kiralasaydık en az 5 milyon kira ödüyor olurduk. Sadece 75 araçta 4 milyon tasarruftan bahsediyorum.

Soygunsa Buyrun, Size Büyük Soygun

Hani kamu zararı, hani yandaşlara dağıtma deniyor ya. 52 milyon vermiş olsalardı şu anda ben bütün araçları satın almıştım ve milletin parası millette kalmış olacaktı. Biz 75 tane aracı 27 milyona satın aldığımız tarihlerde Gebze Belediyesi 43 tane aracı 67 milyona kiraladı. Çok daha düşüğüne satın alabileceği yerde kiraladı. Soygunsa buyurun size büyük soygun. Rakamlarla konuşuyorum. Belgelerle konuşuyorum.

Vatandaşlarımızın İçi Rahat Olsun

Buradan da vatandaşlarımız duysun: göğsümü gere gere vicdanım rahat bir şekilde alnım ak bir şekilde bu belediyeyi en hakkaniyetli, en düzgün, en şeffaf şekilde bütün arkadaşlarımızla beraber yönetiyoruz. Bütün engellemelere rağmen. Destek beklemiyoruz bari köstek olmayın. Bütün bu mantığa rağmen biz yolumuzdan vazgeçmeden aynı kararlılığımızla aynı anlayışımızla halkçı yaklaşımımızla 2 yılımıza da böyle devam edeceğiz. Kim ki iftira atmaya niyetleniyor biz yine belgelerle, bilgilerle çürütmeye de hazırız. Hata olursa da onu da kabul ederiz. Çıkarız, düzeltiriz” ifadelerini kullandı.