HÜRRİYET: HALKIN SESİ OLAN TÜM GAZETECİLERİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM

21 Ekim 2022
Metni Sesli Dinle

Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Türk Gazeteciliği’nin doğum yıldönümünde meslek ilkelerine bağlı tüm basın emekçilerine saygılarımı sunuyorum” dedi

 

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, basın emekçilerinin çok kıymetli olduğunu söyledi. Günün önemine değinen başkan Hürriyet şu ifadelere yer verdi: “21 Ekim 1860’da Agah Efendi ve Şinasi Efendi tarafından çıkarılmaya başlanan, sonraki dönemde çıkarılan gazetelere de model olan ilk özel Türkçe gazete Tercüman-ı Ahval’ın yıldönümüne denk gelen tarih, ülkemizde Dünya Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor.

 

BİZİM İÇİN KIYMETLİSİNİZ

Kamuoyunun aydınlatılması ve doğru bilgilendirilmesi için her şartta görevini yapan, gazetecilik mesleğinin zor koşullarına rağmen mesai gözetmeden topluma hizmet eden tüm gazeteciler bizler için çok kıymetli. Bir fotoğraf karesi ve iki satır haberle birçok hayatı etkileyebileceğini bilen değerli basın mensuplarının özverisini takdir ediyorum. Muhabirinden editörüne, yazarından matbaa çalışanlarına her kademede görev yapan değerli emekçilerin her an yanlarında olduğumuzu da yineliyorum.

 

HALKIN SESİ OLANLARA

Cumhuriyet, demokrasi ve medeniyet yolundaki ışığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacak olan yazılı ve görsel basın çalışanlarımıza işlerinde kolaylıklar diliyorum’ sözlerinde olduğu gibi halkın sesi olan basın emekçilerine tüm çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

 

SAYGI VE RAHMETLE

Haber ve bilgi kaynağına herkesten hızlı ulaşabilen, meslek ilkelerine bağlı, halkın çıkarlarını tüm menfaatlerin önünde tutan ve yanlışa karşı duran tüm gazetecilerin, Türk gazeteciliğinin doğum yıldönümü olarak kabul edilen 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, ebediyete intikal eden tüm basın emekçilerini ve basın şehitlerini saygı ve rahmetle anıyorum.”