HÜRRİYET: KERHEN ÇEKİMSER KALDIKLARI OYLAMA SONUCU YETKİ ALABİLDİK

28 Eylül 2022
Metni Sesli Dinle

“Amaçları Hizmete Katkı Sunmak Değil!”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, hizmet araçlarının satın alınmasıyla ilgili olarak AKP ve MHP’lilerin kerhen çekimser kaldıkları meclis toplantısıyla ilgili, “Amaçları kesinlikle hizmete katkı sunmak değil” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ben hizmet aracı satın alınması noktasında kredi yetkisi alabildiğimiz için halkımıza teşekkür ediyorum. Çünkü halkımız gerçekten 2 yıllık süreçte sürekli yanımızda oldu. AKP ve MHP üyelerine sürekli baskı yaptı. Dünkü sonuç halkımızın baskısı sonucu oluştu. Aslında dün yaşadığımız şey de hizmete katkı sunmak yerine toplumsal baskıyla kerhen çekimser kalınan bir oylamanın sonucuydu. Amaç kesinlikle hizmete katkı sunmak değil. Biz Araçları satın alıp tasarruf edelim ve esnafa, çiftçiye, öğrenciye daha fazla yatırım yapalım diyoruz onlar kendi büyüttükleri firmalara ..

“Biz Halkımız İçin Mücadele Veriyoruz”

Amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek. Zaten geçen haftaki mecliste de gördünüz; hiç kredi ile alakası olmayan aronyadan, lavantadan bahsettiler. Dediler de dediler. Hiç gündem olmayan konulara girdiler. Tahrik etmek, kavga çıkarmak için uğraşıyorlar sonra bize kavgacı diyorlar. Hâlbuki yaşanan ortada, herkes biliyor. İlk kiralama sürecinde olduğu gibi, Cumhuriyet parkında olduğu gibi bu seferde işi sürüncemede bırakıp sanki bizi sürekli kavga ediyormuşuz algısı yaratmaya çalışıyorlar. Oysaki olayları çıkmaza sokanlar da kendileri sonrasında kenara çekilenler de. Zamanında onay vermedikleri 28 Milyon bu gün 125 milyon. Bu mücadele bizim halkımız için verdiğimiz mücadele ve bu çıkmaza taşıyan da yine AKP ve MHP oluyor” ifadelerini kullandı.