HÜRRİYET: KURTULUŞUN 101’İNCİ YILINI KUTLAMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

28 Haziran 2022
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (1)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (2)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (3)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (4)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (5)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (6)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (8)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (9)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (10)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (11)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (12)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (13)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (14)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (15)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (16)
Hürriyet Kurtuluşun 101’inci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz (17)
Metni Sesli Dinle

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü kutlamaları kapsamında kent protokolüyle birlikte Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan ardından namazgâh şehitliğini ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in kurtuluşunun 101. Yılını kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi

İzmit Belediyesi ve İzmit Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü kutlamaları kapsamında Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Merkez Komutanı Albay Bedri Yalçın, geçmiş dönem CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İzmit İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, KYÖD Başkanı Uğur Saral ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin ardından kent protokolü Namazgâh Şehitliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Hürriyet, “101’inci Yılı Kutlamanın Haklı Gururunu Yaşıyoruz”

Törende bir konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünü siz değerli vatandaşlarımızla, güzel İzmit’imizin güzel insanlarıyla kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Tam 101 yıl önce bugün sadece İzmit’te değil düşman botunun çiğnediği her vatan toprağında ne yazık ki kanımız döküldü. Ateşe verilen her köyde hayatta kalabilen her kadın ersiz, her çocuk öksüz ve yetim kaldı.

“Tüm Dünyaya Duyurdu”

Henüz büyük taarruz yapılmamışken Anadolu hala düşman çizmesi altında inim inim inliyorken ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıktı ve vatanının bağımsızlığını her şeyden üstün gören aziz milletimizle beraber düşmana karşı verdiği haklı mücadele sonucu Anadolu’nun işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya duyurdu. Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen karakteri yüksek Türk milletinin İzmit’te ateşle imtihan olduğu günün 101’inci seneyi devriyesinde ulusal bağımsızlığı sonsuza dek yaşatmanın tek şartının Atatürk devrimlerinin ışığında azimle ilerlemek olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

“Unutamayız”

Biz ne bu kurtuluş mücadelesini ne de kurtuluşumuzda gayret gösteren, şehit düşen, gazi olan atalarımızı unutabiliriz. Kara Fatma’yı unutamayız, Yahya Kaptan’ı unutamayız, İpsiz Recep’i unutamayız, Tercüman Ahmet’i, Gebeşoğlu Mehmet’i, Hamidiyeli Zobaoğlu Hasan’ı, Hacı Emrullah Küçük’ü unutamayız. Bağçeşme’de, Tabakhane’de alçakça kurşuna dizilerek şehit edilen 300 İzmitli vatandaşımızı asla ve asla unutamayız. Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün beraberindeki silah ve dava arkadaşlarıyla bir ülkeyi nasıl yoktan var ettiklerini düşmandan kurtarıp muasır medeniyetler arasına soktuğunu, kurduğu Cumhuriyeti, ilke ve inkılaplarını, devrimlerini asla ve asla unutamayız.

“Kurtuluşun 101. Yılı Kutlu Olsun”

Biz İzmit Belediyesi olarak siz değerli halkımıza 101’inci yıl coşkusunu aralıksız yaşatıyoruz ve yaşatmaya devam edeceğiz. Tüm İzmitlileri bugün de devam edecek olan kurtuluş coşkusuna davet ediyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Güzel İzmit’imizin kurtuluşunun 101’inci yıldönümü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.