HÜRRİYET: MİRAÇ KANDİLİ’NİN YARALARIMIZI SARMAYA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM

17 Şubat 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, birçok manevi duyguyu içinde barındıran Miraç Kandili’nin birlik ve beraberliğimizi arttırmaya vesile olmasını dileyerek İzmitlilerin ve tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu akşam idrak edilecek Miraç Kandili sebebiyle yayınladığı mesajında ülkemizin kalbinde derin yaralar açan deprem felaketinin yaşandığı böylesi acı günlerde yaralarımızı birlikte saracağımızın altını çizerek şu ifadeleri kullandı: Mübarek üç aylarda birçok rahmet ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ne erişmenin buruk sevincini yaşıyoruz.

“Yaraları Birlikte Saracağız”

Dayanışmanın özellikle böyle zamanlarda çok önemli olduğunu belirten Başkan Hürriyet, “Miraç Kandili’nin, ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından birlik ve beraberliğimizi arttırmasını temenni ediyorum. Böylesine mübarek bir gece ile birlikte depremzedelerimizin yaralarını hep birlikte saracağız, bu günleri birlikte atlatacağız.

“Kenetlenmeye İhtiyacımız Var”

Asrın felaketi dolayısıyla millet olarak kenetlenmeye ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerde Miraç Kandili’nin omuz omuza yürümemize vesile olmasını diliyor, tüm İslam aleminin Miraç Kandili tebrik ediyorum. Bu vesileyle Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ili etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve milletimize baş sağlığı diliyorum.