HÜRRİYET: SİNSİ ENGELLEMELERE RAĞMEN İNSANÜSTÜ GAYRETLE ÇINAR EVLER’İ TAMAMLADIK

6 Temmuz 2022
Hürriyet Sinsi engellemelere rağmen insanüstü gayretle Çınar Evler’i tamamladık (1)
Hürriyet Sinsi engellemelere rağmen insanüstü gayretle Çınar Evler’i tamamladık (2)
Hürriyet Sinsi engellemelere rağmen insanüstü gayretle Çınar Evler’i tamamladık (3)
Metni Sesli Dinle

Kiptaş İzmit Çınar Evler’de Hak Sahiplerinin Dairelerinin Belirlendiği Kura Çekiminde Konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Sinsi Sinsi Engellemelerle Uğraştık. Altyapıda Büyükşehirle Sorun Yaşadık. İnsanüstü Bir Gayretle İBB Ve Kiptaş İle Birlikte Projeyi Tamamladık” Dedi

Tamamlanan Kiptaş İzmit Çınar Evler daire belirleme kura çekiminde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “18 ay önce burada KİPTAŞ Çınar Evler’in temelini attık. Bizim için çok gurur verici bir proje. Ama burada atılan temel sadece konut projesinin temeli de değildi. ‘Burada İzmit ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında güçlü bir birlikteliğin temelini atıyoruz’ demiştik. Gerçekten de öyle oldu. Burada sinsi engellemelerle karşılaştık. Tüm engellemelere rağmen Kiptaş’la beraber verdiğimiz insanüstü çabayla burayı zamanında tamamladık” dedi.

“Çok Özel Bir Proje”

“Kiptaş İzmit Çınar Evler çok özel bir proje” diyen Hürriyet, ”Yanı başımızda İstanbul gibi bir güçle bu kentin insanına daha fazla kamusal fayda sağlarız düşüncesiyle çıktığımız bu yolda somut projeler üretme fırsatımız oldu. Bu bizim için çok önemliydi. 18 ayda bitireceğiz demişti sayın genel müdürüm. Söz verdik mi tutuyoruz. Hem yüklenici firmamızın, hem Kiptaş ailesinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesinin müthiş çabalarıyla proje gerçekleşti. Burada 2 sene kış gerçekten çok sert geçti. Çok sıkıntılar oldu, ekonomik kriz de cabası. Ona rağmen bu proje durmadı, aksamadı. Tam gaz yoluna devam etti.

“Zorluklara Göğüs Gerdik”

Sinsi sinsi engellemelerle uğraştık. Altyapıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşadık. Müteahhitlerin kamyonlarının, iş makinelerinin gelip gitmesi noktasında bile sorun yaşadık. Zorluklara göğüs gererek insanüstü bir gayret, çaba gösterildi. Bu konutlara sahip olan vatandaşlar gerçekten çok şanslılar. Bu çabalarımız insanlarımız ev sahibi olsunlar diye ortaya kondu.

“Ev Sahipleri Çok Şanslılar”

Projede çalışan arkadaşlarımız pandeminin en vahşi şartlarına, ekonomik zorluklara göğüs gererek, vatandaşlarımız evlerine bir an önce kavuşabilsin diyerek insanüstü bir gayretle çalışma gerçekleştirildi. Buradan ev sahibi olan vatandaşlarımız her anlamda çok şanslı. Hem bu nitelikte bir sosyal konuta sahip oldukları için, hem de bu emekler sonucu bu kentte ortaya çıkmış bir değere sahipler.  Bu çabalarımız Kocaeli’de evi olmayan vatandaşlarımızın böylesine güzel evi olsun diye ortaya kondu” dedi.