HÜRRİYET: SİNSİ PLANLARINI ŞELALE KAFE İÇİN DE YAPIYORLAR

30 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesi’nde yapılan planların aynı şekilde Şelale Kafe’de de yapıldığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “İnadına, halkımız için uğraşmaya devam edeceğiz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, karşısına çıkan engellemelere rağmen halka en iyi hizmeti vermek için uğraşacaklarını belirttiği basın açıklamasında Şelale Kafe’de de aynı oyunla karşı karşıya olduklarını söyledi. “Acaba bugün biz değil de Ak Partili bir belediye olsaydı aynı engellemelerle karşılaşacak mıydı?” diye soran Hürriyet, “Biz buna rağmen diyoruz ki buyurun beraber yapalım beraber kurdele keselim. Biz bu konuda gram tereddüt etmeyiz. Siyasi ego yapmayız. Yeter ki halkımız faydalansın.

“Bizi Haksız Göstermek İstiyorlar”

Aynı şeyi hala Kültür Tepesi’ndeki Şelale Kafe’de yaşıyoruz. Orayı almak için mücadele ediyoruz. Oranın temizliği, güvenliği, bakımı her şeyi bize ait. İhalesiz işletiliyor. Şimdi orayı vermedikleri gibi yine aynı sinsilikle buranın temizliğinden çekilin, güvenliğinden çekilin siz yapmayın diyorlar. Niye? Adımız kadar eminiz ki yarın, “Yapmadınız, temizlemediniz, pis bıraktınız” diyecekler. Tamamen kendi uhdelerine almak gibi bir dertleri var. Bizi de haksız göstererek yapacaklar. Hayır, oradaki adamlarımızı da çekmiyoruz. Hala da inatla orayı istiyoruz. İnatla halkımızın daha kaliteli ve uygun hizmet alabilmesi için aynı burada olduğu gibi İzmit Belediyesinin tasarrufunda olsun diye uğraşıyoruz. Uğraşmaya devam edeceğiz” dedi.