HÜRRİYET: TUTUŞ’UN DOĞRUDAN TEMİN YALANINA GEREKEN CEVABI TAHİR BÜYÜKAKIN VERDİ

15 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Büyükşehir Belediyesinin Sayıştaş Raporunda yazanları görmeyen arkadaşlar nedense 60 ihalemizin yüzde 70’ini açık ihale olarak yaptığımız işi karalıyorlar” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet gerçekleştirdiği basın toplantısıyla hakkında gündeme getirilen iddialara yanıt verdi. Başkan Hürriyet konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Sürekli doğrudan teminlerden bahsedip duruyorlar. Doğrudan teminle şu kadar yolsuzluk yaptınız diyorlar. Bu cümleye herhalde Büyükşehir Belediye Başkanı gereken cevabı verdi diye düşünüyorum. Sayın Tutuş’a cevabı sayın Büyükakın vermiştir.

Doğrudan Temin Yalanları

Doğrudan temini biz geçen sene yüzde 2 aştık. Sadece 6 milyon lira aştık. Yasa gereği 20 milyon hakkımız vardı. 6 milyon fazla kullanmak zorunda kaldık. Toplamda 26 milyon lira olan doğrudan temin rakamını yolsuzluk gibi anlattılar. 26 milyonu eşe dosta dağıttılar diye feveran ettiler. Bu sene doğrudan temini yüzde 8.9 aştık. Tahir Büyükakın’ın Büyükşehir meclisinde söyledikleri olduğu yerde duruyor. Tutuş şimdi kendi başkanına konuşsun. Yalanlarını bir de ona anlatsın” dedi.