HÜRRİYET: ÜÇ KURUŞA KİRAYA VERDİĞİNİZ YERLERİ YENİDEN HALKIMIZA KAZANDIRDIK

12 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

Meclis toplantısında AKP döneminde kiraya verilen işletmelerin şimdiki durumunu paylaşan Başkan Hürriyet, “Zamanında üç kuruşa yandaşa kiraya verdiğiniz yerlerden şimdi günde 10 bin lira ciro kazanıyoruz” dedi

Başkan Hürriyet Nisan ayı meclis toplantısında İzmit Belediyesi iştiraklerinin geçmişle bugün arasındaki durumunu anlatırken şu ifadeleri kullandı. “Sizin aylık 200, 300 liraya yandaşa kiraya verdiğiniz yerlerden biz şimdi on bin lira aylık ciro yapıyoruz. Gölkay gibi birçok yapıyı Gülümse Kafe, Cumhuriyet Parkı, Süleyman Paşa Hamamı hep yandaşlarına, üç kuruşluk kirayla verdiğiniz yerler. Bugün Gülümse Kafe’nin günlük cirosu 10 bin lira. Belediye zamanında daha fazla işletmiş olsaydı daha fazla gelir elde ederdi.

Üç Kuruşa Yandaşa Kiraya Verdiniz

Sürekli para ve zarar diyorsunuz. En büyük zarar; bu işletmeleri üç kuruşluk paraya kiraya vermeniz. Süleyman Paşa Hamamı’nı bütün yapıları 3 kuruşa birilerine vermişsiniz. Yandaşa vermişsiniz, istediği gibi de kullanmış. Kaçak, kaçak, kaçak. İlk karda da yıkılmış. Kim zarar uğrattı. Kendimiz orayı yenileyerek halka kazandırmak için çalışıyoruz. Adamlarınıza biR söyleseydiniz, el atsaydınız ya.”