HÜRRİYET, “YÜRÜYÜŞ YOLU BİZİM DOĞRUDAN TEMİNİMİZİ KAÇA KATLIYOR”

12 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 2021 yılı faaliyet raporunu sunarken doğrudan temin verilerini paylaşarak, “Sadece bir Yürüyüş Yolu bizim bu doğrudan teminimizi kaça katlıyor diye vatandaşlarımızın dikkatine sunmak istiyorum” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Doğrudan teminle alakalı yapılan hesaplamalar, koyulan tablolar çok büyük haksızlık. Çok büyük yanlış veri ve sadece bizi siyaseten değil çalışma arkadaşlarımızı ciddi bir sorumluluk altına itebilecek ve onları başla şeylerle itham ettirebilecek yanlış ve kötü bir uygulamadır. Biz burada dürüstçe bütün verilerimizi girdik. Girmemezlik yapmadık ki bazı belediyelerde bunlar oluyor. Evet aşmamamız mümkün değil ama şu şartlarda diğer belediyelere oranla, Türkiye’nin diğer kurumlarına oranla yüzde 8,9 aşmış olmamıza olumlu bakmak gerekiyor.

Geçen Seneki Yüzde 2 Aşım Limitini Bile Konu Ettiniz

Ekonominin böyle olmadığı dönemlerde bile yüzde 30’lardan düşmeyen doğrudan teminlerden sonra geçen seneki yüzde 2 aşım limitimizi bile konu etmiştiniz. Ama gördüğünüz üzere sizin dönemleriniz ve şuanda büyükşehir ve hükümet desteğine rağmen Kartepe Belediyenizde yüzde 60 Gölcük Belediyenizde yüzde 14 aşım yapıldığını görüyoruz. İmkanların bu kadar seferber edilmesine rağmen. Sadece bir Yürüyüş Yolu bizim bu doğrudan teminimizi kaça katlıyor diye vatandaşlarımızın dikkatine sunmak istiyorum.