HÜRRİYET’TEN KARLA MÜCADELE EDEN EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR YEMEĞİ

14 Mart 2022
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (2)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (3)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (4)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (5)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (6)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (7)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (8)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (9)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (10)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (11)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (12)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (13)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (14)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (15)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (16)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (17)
Hürriyet’ten karla mücadele eden emekçilere teşekkür yemeği (18)
Metni Sesli Dinle

Karla mücadele çalışmaları kapsamında geçtiğimiz hafta sonu canla başla mücadele eden personelle öğle yemeğinde bir araya geldi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibi Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde geçtiğimiz hafta sonunda yoğun kar mesaisi yapan ve İzmitlileri mağdur etmemek adına gece gündüz çalışan personelle öğle yemeğinde buluştu. Öğle yemeğine Başkan Hürriyet ve ekibinin yanı sıra DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük de eşlik etti.

Müdürlere Plaket

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet yemek öncesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen’e, Temizlik İşleri Müdürü Cemal Derya’ya, Park ve Bahçeler Müdürü Ümit Uçar’a, Zabıta Müdürü Ümit Fındık’a, Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya’ya, Makine İkmal Müdürü Burak Efe Erdoğan’a ve Basın Yayın Müdürü Ozan Özgenç’e plaket takdiminde bulundu.

“Birlikte Mücadele Veriyoruz”

Yemek öncesi işçilere seslenen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Günlerdir birlikte mücadele veriyoruz. Öncelikle bütün İzmitliler adına bu kar mücadelesinde yoğun bir emekle, azimle, kararlılıkla işine sahip çıkarak sahada müthiş bir çaba gösteren siz değerli kardeşlerime gönülden, yürekten, samimiyetle teşekkür ediyorum.  Hepinizden Allah razı olsun.

“Sahada Emek Verdiler”

Göreve geldiğimiz günden bu yana ne yazık ki görülmemiş doğa olayları bizlere denk geldi. Çok şükür emekçi kardeşlerimin çabalarıyla bu zorlu günlerden alnımızın akıyla çıkmayı bildik. Bu kar mücadelesinde de yine bir öncekilerde olduğu gibi bütün arkadaşlarımız canla başla sahada emek verdiler. O soğukta 12 saat boyunca durmadan çalışmak zordu. Arkadaşlarım müthiş özveriliydiler.

“Emekleri Takdire Şayan”

Çalışmalarını sahada bizzat gördüm. Beraberce çalıştığımızda da nasıl emek verildiğini gözlemledim. Bende sizlerle sahaya çıkma fırsatı buldum. Araç kullananlardan sahada el gücüyle çalışan bütün arkadaşlarımın müthiş mücadelesi vardı. İzmit ve İzmitliler herhangi bir olumsuzluk yaşamasın sabahtan akşama gerçekten özveriyle çalışıldı. Bu emekler takdire şayan.

Çalışanlara Teşekkür Etti

Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarımız, Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarımız, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarımız, Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanlarımız, Makine İkmal Müdürlüğü Çalışanlarımız, Zabıta Müdürlüğü çalışanlarımız, Basın Yayın Müdürlüğü çalışanlarımız, Ulaşım Müdürlüğü çalışanlarımız aktif bir şekilde sahadaydılar. Diğer müdürlüklerimizde kendi güçleriyle bu arkadaşlarımıza destek vermeye çalıştılar. Bütün arkadaşlarımıza bu sahiplenme nedeniyle teşekkür ediyorum.

“İzmitlilere Boynumuzun Borcu”

Göreve geldiğimizden bu yana hiçbir zaman ayrımcı bir anlayışa sahip olmadık. İmkanımız elverdiğince her yere girmeye çalıştık. Bu kar mücadelesinde de ana arterler de dahil olmak üzere bütün arkadaşlarımız var gücüyle sahadaydılar. Bu da İzmitlilere bizim boynumuzun borcu. Bu hizmet anlayışının devam etmesini diliyorum. Ayrımcı değil kucaklayıcı, bütün kenti kapsayıcı, sorumluluğu üstünden atan değil sorumluluğu büyük bir özveriyle sahiplenen bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.”

“Büyük Bir Aileyiz”

DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük ise konuşmasında, “Bu kış biraz yoğun geçti. Karlı günlerimiz çoktu ama İzmit Belediyesi Belediye Başkanından en alt birimindeki emekçisine kadar İzmit’in sokaklarını temizlemek için gece gündüz halkın mutluluğunu arttırmak için, halkı gülümsetmek için her türlü özveriyle çalışarak bu zorlu günlerden yüz akıyla çıkmıştır. Çalışmalara katkı veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. İzmit Belediyesi 2019 yılından bu yana hem kurumsallaşma anlamında hem de dayanışma anlamında hep birlikte ortak mücadeleyi dostuna da düşmanına da en güzel şekilde gösteriyor.

“Hepinizle Gurur Duyuyorum”

Bu çalışmaları gören gözler çok fazla ama görmek istemeyen de o kadar çok göz var ki. Kıskanıyorlar, çatlıyorlar ama biz mücadelemizle her zaman en güzel şekilde İzmit halkına hizmet vermeye devam edeceğiz. Bunu hiç kimse de engelleyemeyecek. Büyük projeler de bitme aşamasına geldi. Fethiye Caddesi, Yenişehir’deki alt yapı çalışması yapılıyor. Bunlar sizin eseriniz. Ben hepinizle gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.