İMAMOĞLU: BU İŞBİRLİĞİNİ DİĞER İLÇELER DE GÖSTERSEYDİ KOCAELİ’DE 1500 KONUT BİTİRMİŞTİK

6 Temmuz 2022
İmamoğlu Bu işbirliğini diğer ilçeler de gösterseydi Kocaeli’de 1500 konut bitirmiştik (2)
İmamoğlu Bu işbirliğini diğer ilçeler de gösterseydi Kocaeli’de 1500 konut bitirmiştik (3)
İmamoğlu Bu işbirliğini diğer ilçeler de gösterseydi Kocaeli’de 1500 konut bitirmiştik (4)
İmamoğlu Bu işbirliğini diğer ilçeler de gösterseydi Kocaeli’de 1500 konut bitirmiştik (5)
Metni Sesli Dinle

Kiptaş İzmit Çınar Evler’de hak sahiplerinin dairelerine eşleştirildiği kura çekiminde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Beraber üretmek istiyoruz. Fatma Başkanımızla yaptığımız bu işbirliğini Kocaeli’deki diğer ilçelerde gösterseydi bugün 1500’e yakın konut bitmiş olacaktı” dedi

İzmit Belediyesi ve Kiptaş tarafından Arızlı Akpınar Mahallesi’nde yapılan Kiptaş İzmit Çınar Evler projesindeki heyecanlı bekleyiş sona erdi.  Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile Çınar Evler projesindeki hak sahiplerinin daireleri belirlendi. Kuranın ardından teslim takvimi de duyuruldu. Ev sahipleri 1 Ağustos’tan itibaren evlerine kavuşacak. Kura çekiminde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Fatma Başkanımızla yaptığımız bu işbirliğini Kocaeli’deki diğer ilçelerde gösterseydi bugün 1500’e yakın konut bitmiş olacaktı” dedi.

“O Cesareti Diğer İlçelerde Göremedik”

Programda konuşan İmamoğlu devamında, “Böyle bir projeyi, büyük bir kaliteyi vatandaşla buluşturmanın gururunu yaşıyorum. Kiptaş ve emekçilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Kiptaş’ın ilk kez şehir dışına yaptığı bir proje. Fatma başkanımızla yaptığımız görüşme sonrasında bizim ilçemizde de proje yapın diyen ilçeler olmuştu. Bizi davet edin ve Kocaeli’nin hangi ilçesi olursa olsun proje yaparız demiştik. Bu işbirliğini Kocaeli’deki diğer ilçelerde gösterseydi bugün 1500’e yakın konut bitmiş olacaktı bugün. Biz o cesareti açıkçası göremedik. Kura çekiminde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,

“İş Üretmek Bizi Mutlu Ediyor”

Buradaki yatırımdan bile çok düşük bir yatırım yaptık. 250 bin insanın memnuniyeti söz konusu. Bu imkanı bize Ümraniye Belediyesi verdi. Olağanüstü güzel bir çalışma ortaya çıktı. Bu çalışmadan halkımız kazandı. Buradan ev alan vatandaşa ‘Hangi partiye oy veriyorsun’ diye soran oldu mu? Geçmişte ben Büyükşehir Belediye Başkanını ilçemde görmedim bile. İş üretmek bizi mutlu ediyor. Halka dair hizmet üretmek bizim amacımız.

“Ekonomi Durup Dururken Bozulmaz”

Çok Güleryüz var burada. Heyecan herkesi sarmış. 1 Ağustos’a az kaldı. Kısa süre içinde sizleri sıcak yuvanıza kavuşturacağız. Projenin temelini 2020’de attık. Gerçekten zor zamanda işe giriştik ama zor zamanda iş başarmak topluma bir özgüven kazandırır. Pandemi ve ekonomik kriz hepimizi sarstı. Bir işin maliyet hesabını yapmak zorlaştı. Ne yazık ki sıkıntılı bir sürecin içindeyiz. Ekonomi durup dururken bozulmaz.

“Birlikte Mücadele Edeceğiz”

Dünyanın içinde olduğu ekonomik kriz ortamını bahane gösteren tüm hükümet temsilcileri şunu bilsin; Bu krizde en başarısız olan, maliyetlerin yükseldiği, gelir farklarının en fazla olduğu ülke olduk. Bunlar tersine dönecektir. Bunu hep beraber başaracağız. Dibe vurmuş ülkemizi önce düze çıkarmak için büyük bir mücadelenin içine girmek zorunda kalacağız.