İZMEK AİLESİ YAZA MERHABA PİKNİĞİNDE BULUŞTU

7 Temmuz 2023
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (1)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (2)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (3)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (4)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (5)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (6)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (7)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (8)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (9)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (10)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (11)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (12)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (13)
İZMEK ailesi yaza merhaba pikniğinde buluştu (14)
Zeki Kalaç
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülen İZMEK 2022-2023 öğretim yılını başarıyla tamamlarken usta öğreticiler ve kursiyerler yaza merhaba pikniğinde bir araya geldi

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle faaliyetlerini sürdüren İZMEK bir yılı daha dolu dolu geçirdi. Kadınları sosyal ve ekonomik hayata katan İZMEK ailesi bugün yaza merhaba pikniğinde bir araya geldi. Koca bir yılın yorgunluğunu doğa içerisinde atan kursiyerler ve usta öğreticiler keyifli bir gün geçirdiler. 1200 kişinin katıldığı piknikte İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Kalaç da İZMEK ailesini yalnız bırakmadı.

Hürriyet, “Kadınlar Mutluysa Toplum Da Mutlu”

Program konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Göreve geldiğimizden bu yana İZMEK’leri çok önemsediğimizi söylüyoruz. İZMEK’lerin daha fazla üretmesi, kadınların hem sosyalleşmesi hem de istihdama katılması çok önemli. Bu anlamda biz imkânlarımızı son hızla kullanacağız dedik. Ben ve ekip arkadaşlarım sizleri çok seviyoruz. Kadınlar güçlü olduğunda, kadınlar ürettiğinde, kadınlar mutlu olduğunda toplum da mutlu olur. İşte o yüzden kadınlara bizler de çoğumuz kadın yönetici olarak hep destek vermeye çalıştık. Sadece destek yetmez biraz da kaynaşmak lazım. Birbirimizi tanımak lazım, dayanışmak lazım ve arada da eğlenmek lazım. Bu sene yaza merhaba pikniği yapmak istedik.

“Dayanışmanız Daim Olsun”

Büyük bir kitlesiniz ve bir araya gelmenizi istedik. Kadınların birbirine destek vermesi çok önemli. Kadın kadının yurdudur. O yüzden bu dayanışma pikniklerini düzenliyoruz. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum. Sevgili müdürüm tam bir kamu görevlisi, devlet adamı. Bütün aşkıyla kente hizmet veren çok karakterli bir müdür. Emekliye ayrılıyor olmaktan dolayı üzgünüm ama kendisine kapımız her zaman açık, bu kentin sizlere ihtiyacı var. İnşallah sizlerle uzun süre çalışmak nasip olur. Ürettikleriniz bol olsun, ekonomiye can olsun. Dayanışmanız daim olsun. Bütün kadınlar güçlü ve mutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kalaç, “Bu Ekip Çok İyi İşler Yapacak”

İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Kalaç, “Kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimiz bir yılın yorgunluğunu burada atmak için bulunuyorlar. Bu imkânı sizlere hazırlayan başta belediye başkanımız olmak üzere tüm belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki sizlerle uzun yıllar çalışayım ama 10 Ağustos 2023 tarihinde emekliye ayrılıyorum. Her birinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum. Gerçekten iyi bir ekipsiniz. Bu ekibin çok iyi işler yapacağına inanıyorum. Herkese iyi eğlenceler” dedi.