İZMEK EL SANATLARI SERGİSİ KAPILARINI AÇIYOR

13 Haziran 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile iş birliğinde eğitim veren İZMEK Kurslarının yılsonu sergisi yarın Nikomedia Sanat Galerisi’nde vatandaşların ziyaretine açılıyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde 2022-2023 yılında eğitim veren İZMEK Kursları için yılsonu sergisi yapılacak. İZMEK’te eğitim veren öğretmenlerin ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu eserlerden oluşan sergi, yarın saat 12.30’da Dolphin AVM yanında bulunan Nikomedia Sanat Galerisi’nde vatandaşların ziyaretine açılacak.

Üç Gün Sürecek

Ev tekstili, şiş ve tığı örücülüğü, makrome, moda tasarım, keçe, dantel angles, amigrumi, deri, çanta yapımı, makine türk işi, saçaklama, iğne oyası, el nakışı, takı tasarımı, kırkyama, giyim, atık ve muhtelif tekstil dönüşüm olmak üzere 45 kurs merkezinden toplam 16 branş, 102 usta öğretici ve öğrencilerinin yıl boyunca yapmış oldukları el emeği ürünler sergilenecek. Sergi, 14-16 Haziran tarihleri arasında saat 09.00 ile 17.30 saatleri arasında vatandaşların ziyaretine açık olacak.