İZMEK YILSONU SERGİSİ VE DEFİLESİYLE KADINLARIN BİR YILLIK EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

7 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı İzmit Meslek Edindirme Kursları’nda bir yıl boyunca eğitim alan kursiyerler yılsonu sergisi ve defilesi ile emeklerini görücüye çıkaracak

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İzmit halkına hizmet veren İzmit Meslek Edindirme Kursları, (İZMEK) yılsonu sergisi ve defilesine hazırlanıyor. Bir yıl boyunca büyük emekler harcayarak birbirinden güzel emeği ürünler üreten kursiyerler, ürünlerini 8-9-10 Haziran tarihlerinde 09.00 – 18.30 saatleri arasında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak olan yılsonu sergisi ve defilesi ile vatandaşların beğenisine sunacak.

El Emeği Ürünler Sergilenecek

3 gün boyunca devam edecek programın sergi alanında İZMEK kursiyerleri tarafından üretilen ev tekstili, iğne oyası, el nakış, örgü, ahşap boyama, lefkara işi, saçaklama, tokat baskı, mis sabunculuğu, amigurumi, deri çanta, kırk yama, tutkal hamur çiçeği, geri dönüşüm, keçe yapımı, dantel Angeles, takı tasarım, yağlı boya resim, çini, seramik, hüsnü hat, tezhip, üç boyutlu perspektif, mozaik, filografi ve ahşap boyama ürünleri sergilenecek.

Modern İle Geneklsel Bir Arada

Programda ayrıca giyim, iğne oyası, keçe, deri, kuaförlük ve moda tasarım usta öğreticileri tarafından hazırlanan ve 25 elbiseden oluşan bir defile sunulacak. Defilede sunulacak olan 5 elbise tasarlanırken Cumhuriyet dönemi kadınları ve Cumhuriyet’in ilanını takip eden kıyafet inkılabı sonrası Türk kadınlarının kıyafetlerinden esinlenildi. Modern zaman ile gelenekseli bir araya getirecek olan defilede kursiyerler, stajyerler ve personeller mankenlik yapacak olup tüm tasarımlar Moda Tasarım Usta öğreticilerin kaleminden çıktı.