İZMEK YILSONU SERGİSİ YARIN KAPILARINI AÇIYOR!

23 Mayıs 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde faaliyet göstererek her yıl binlerce kişiye meslek ve el becerisi kazandıran İZMEK Görsel Sanatlar branşları yılsonu sergisine hazırlanıyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde faaliyet gösteren İZMEK Görsel Sanatlar branşları yılsonu sergisi gerçekleştirecek. 24 Mayıs Çarşamba günü saat 12.30’da Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisinde açılışı yapılacak olan İZMEK Görsel Sanatlar Yıl Sonu Sergisi 26 Mayıs tarihine kadar İzmitlileri ağırlayacak.

3 Gün Boyunca Ziyaretçileri Ağırlayacak

Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak olan sergide yağlı boyama, ahşap boyama, ahşap rölyef, üç boyutlu perspektif, hediyelik obje, filografi, hüsnü hat, tezhip, atık kağıt muhtelif, seramik, çinicilik, mum ve mozaik gibi görsel sanatlar ürünleri sergilenecek.

Yaz Dönemi Başlıyor

İZMEK, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında 45 kurs merkezinde açılan kurslarda 186 usta öğretici ile 90 branşta hizmet verdi. 41 el sanatları, 14 müzik, 9 dil ve 14 kişisel gelişim branşını barındıran İZMEK, yaz döneminde de eğitimlerine devam edecek.