İZMEK’Lİ KADINLARA “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİ FARKINDALIK EĞİTİMİ

30 Temmuz 2022
IZMEKli kadinlara _En Iyi Narkotik Polisi Anne_ Projesi farkindalik egitimi (1)
IZMEKli kadinlara _En Iyi Narkotik Polisi Anne_ Projesi farkindalik egitimi (2)
Metni Sesli Dinle

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik birimleri tarafından uygulanan “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında İZMEK kurs merkezlerinde farkındalık eğitimi verildi

İç İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik birimleri tarafından uygulanan ”En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinde İZMEK Kurs Merkezi Hocaları ve 20 yaş üstü kursiyerlere  önleyici tedbir çalışmaları ve farkındalık eğitimi verildi. Narkotik şube yetkilileri tarafından verilen eğitimler; Kadıköy Kurs Merkezi,  Ayazma Kurs Merkezi, Tavşantepe Kurs Merkezi, Şehit Ramazan Sarıkaya Kurs Merkezî, Nebi Güdük Kurs Merkezi ve Belsa Plaza da bulunan kurslarda gerçekleştirildi.

Kursiyerler Bilinçlendiriliyor

Her geçen gün kullanım oranı artan ve kullanım yaşı giderek düşen uyuşturucuyla mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi İzmit Belediyesinin meslek edindirme kurslarında verilen eğitimlerle sürdürülüyor. Madde Bağımlılığının safhaları, erken tanı ve kullanım belirtileri, maddelerin neye benzediği konularında bilgi verilen eğitime ebeveynler katılım sağlıyor.