İZMİT BELEDİYESİ 8 MART’TA GÜÇLÜ KADINLARI UNUTMADI

10 Mart 2022
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (1)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (2)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (3)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (4)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (6)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (7)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (8)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (9)
İzmit Belediyesi 8 Mart’ta güçlü kadınları unutmadı (10)
Metni Sesli Dinle

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Kulübü işbirliğiyle canlı heykel performans sergisi ve Sevinç Tokur Çiçek’in ahşap heykel sergisi açıldı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Kulübü işbirliğiyle Belsa Plaza önünde Saat 14.30 ile 17.30 arasında canlı heykel performans sergisi ve Sevinç Tokur Çiçek’in ‘Varyasyon’ adlı ahşap heykel sergisi açıldı. Ahşap heykel sergisinde çeşitli kadın yüzleri, duyguları ifade etmek amacıyla betimlendi. Sergiyi İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ve çok sayıda vatandaş gezdi.

Güçlü Kadınlar

Bilimde, sanatta, kültürde toplumsal cinsiyet kalıplarını aşarak önemli işler başaran 9 güçlü kadın karakterin de canlı heykel performansı yapıldı.  Canlı heykel performansı yapılan karakterler; Leyla Atakan, Kara Fatma, Türkan Saylan, Bergen, Frida Kahlo, Fatma Beyhan Hanım, Canan Dağdeviren, Türkan Şoray ve Özlem Türeci.