İZMİT BELEDİYESİ AHMET METE’NİN ADINI BALKAN DERNEKLERİ YERLEŞKESİNDE YAŞATACAK

12 Ocak 2023
Metni Sesli Dinle

Göçmen derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz 2022’nin temmuz ayında hayatını kaybeden, Batı Trakya’nın dava insanı İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin adının verileceği bir çeşme inşa etmeye başladıklarını açıkladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nden yararlanan göçmen dernekleriyle bir araya geldi. Göçmen derneklerinin yöneticileri ve üyeleriyle samimi bir ortamda sohbet eden Başkan Hürriyet,  2022’nin temmuz ayında vefat eden Batı Trakya’nın dava insanı İskeçe Müftüsü Ahmet Mete adına Balkan Dernekleri Yerleşkesi içerisinde çeşme inşa etmeye başladıklarını duyurdu.

Açılış Anma Programlarında Yapılacak

Başkan Hürriyet göçmen derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda çeşme inşasına dair yaptığı açıklamada, “Yerleşkemize, geçtiğimiz temmuz ayında hayatını kaybeden, Batı Trakya’nın dava insanı İskece Müftüsü Ahmet Mete’nin adını vereceğimiz bir çeşme inşa etmeye başladık. İnşallah 29 Ocak Batı Trakya Türkleri Milli Kimlik ve Direniş Günü Anması ile 30 Ocak Lozan Antlaşması ile Mübadelenin yıl dönümü anısına anma programlarıyla beraber açılışını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.