İZMİT BELEDİYESİ AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ İKİ AYRI MAHALLEDE DAHA FAALİYETE BAŞLADI

5 Haziran 2023
WhatsApp Image 2023-06-05 at 12.02.31
WhatsApp Image 2023-06-05 at 12.02.32 (1)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin çocuk çalışmaları kapsamında kentin farklı mahallelerinde yürüttüğü Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri çalışması Yenişehir ve Gündoğdu Mahallesinde de başladı

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çocuk çalışmaları bünyesinde İzmit’in farklı mahallelerinde devam eden Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi Yenişehir ve Gündoğdu Mahallesinde de faaliyete başladı. Haftanın bir günü okuldan sonra yapılan atölye çalışmalarına çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Ebevenyler de Memnun

Çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzumsal düşünme, sıra dışı  düşünme, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışlarını geliştiren Akıl ve Zeka Oyunları Atölyelerinden ebeveynler de çok memnun.

Başvuru İçin

Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri yaz döneminde de 7-12 yaş arası çocuklar ile İzmit Kadın Girişimciler Merkezi, Kuruçeşme Yaşam Merkezi ve mahallelerde devam edecek. Atölyelere katılmak isteyen çocukların aileleri izmit.bel.tr adresinden başvuru yapabilecek.