İZMİT BELEDİYESİ ANNE TAKSİ VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

12 Aralık 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi tarafından 2020 yılının Ekim ayında başlatılan Anne Taksi hizmeti İzmitlilerin takdirini toplamaya devam ediyor

İzmit Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğü hizmetlerden birisi olarak dikkat çeken Anne Taksi hizmeti aralıksız bir şekilde devam ediyor. Anne taksi hizmetiyle 38-42 haftalık gebe anneler, yeni doğum yapmış anneler ve 0-2 yaş aralığındaki bebeğe sahip annelerin güvenli bir şekilde ve en kısa sürede hastane randevularına yetiştirilmesine imkan sağlanıyor. Hizmetten faydalanan yüzlerce vatandaş hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek İzmit Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Nasıl Randevu Oluşturabilirim?

Hizmetten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin İzmit ilçe sınırlarında ikamet etmesi gerekiyor. Anne Taksi hizmetinden faydalanmak isteyen aileler en az 1-3 gün önce 08.30-17.30 mesai saatleri arasında 0262 318 00 00 numaralı hattı arayıp 4214’ü tuşlayarak ya da Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlanarak Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikâhya Yerleşkesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde randevu oluşturabilir.