İZMİT BELEDİYESİ AŞEVİ VE GIDA BANKASI İLE KURBAN BAYRAMI’NDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURACAK

7 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, Kurban Bayramı’nda Gıda Bankası ve Aşevi üzerinden bağışlanacak kurban etleriyle hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuracak

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğü ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla yılın her günü ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzleri gülüyor. Kurban Bayramı’nda da zor durumdaki vatandaşları gözetecek olan İzmit Belediyesi, Kardeş Eller Gıda Bankası ve Aşevi aracılığıyla bayram boyunca bağış kabul edecek, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında yardım köprüsü olacak.

4 Gün Boyunca Bağışlar Alınacak

Kurban Bayramı’nda yardımseverler ile kurban kesecek durumu olmayan aileler arasında köprü vazifesi görecek olan İzmit Belediyesi, bayramın 1, 2, 3 ve 4. günlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında Kardeş Eller Gıda Bankası ve Aşevi’nde bağışları toplayacak. Kurban eti bağışlarını dört gün boyunca iki ayrı hizmet binası aracılığıyla kabul edecek olan İzmit Belediyesi aynı zamanda bayramın birinci günü Modern Hayvan Pazarı önünde de bağış toplama standı açacak.

Bağışlar İçin Doğru Adres Aşevi Ve Anne Eli Projesi

Başkan Hürriyet Kurban bağışlarının Anne Eli Projesi ve Aşevi’ne yapılabileceğini belirterek, “Yakın zamanda kurduğumuz bir Aşevimiz var. Aşevimiz çok kıymetli ve güzel bir hizmet üretiyor. Hem uygun fiyata hem de daha çok insana hizmet verme fırsatımız oldu. Dolayısıyla bu Kurban Bayramında da Kurban Bağışıyla ilgili Aşevimiz açıktır. Bütün bağışlar kabul ediliyor. Bunu da halkımıza duyuralım. İhtiyaç sahibi insanlara kestiğimiz kurbandan bağışlamak istiyoruz diyenler için adres İzmit Belediyesi Aşevidir, Anne Eli Projesidir” dedi.

Nerelere Bağış Yapılabilecek

İzmit Belediyesi Gıda Bankası; Adres: M. Ali Paşa Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:35/A Dükkan/5 (M.Ali Paşa Tramvay Durağı Karşısı, A101 Yanı) Gıda Bankası Tel: 0262 331 88 68 İzmit Belediyesi Aşevi; Adres: Ayazma Mah. 17 Ağustos Bulvarı No:112 (Ayazma Kültür Merkezi Binası İçi) Aşevi Tel: 0262 318 03 03