İZMİT BELEDİYESİ BİZİM KÖY PROJESİ İLE DOĞASEVERLERE DOLU DOLU BİR YIL SUNDU

23 Aralık 2022
İzmit Belediyesi Bizim Köy projesi ile doğaseverlere dolu dolu bir yıl sundu (1)
İzmit Belediyesi Bizim Köy projesi ile doğaseverlere dolu dolu bir yıl sundu (2)
İzmit Belediyesi Bizim Köy projesi ile doğaseverlere dolu dolu bir yıl sundu (3)
İzmit Belediyesi Bizim Köy projesi ile doğaseverlere dolu dolu bir yıl sundu (5)
İzmit Belediyesi Bizim Köy projesi ile doğaseverlere dolu dolu bir yıl sundu (6)
İzmit Belediyesi Bizim Köy projesi ile doğaseverlere dolu dolu bir yıl sundu (7)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından, köylerin tanıtımı ve kalkınmasını amaçlarken çevre bilinci oluşturmayı da hedefleyen Bizim Köy Projesi, 2022 yılında her ay bir köyde doğa yürüyüşü gerçekleştirerek hedefine ulaştı

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü Projesi, 2022 yılı içerisinde 10 köyde yeni rota oluşturarak 11 yürüyüş organizasyonu gerçekleştirdi. Ağustos ayında yangınlar nedeniyle uygulanan ormanlara giriş yasakları dışında düzenlenen etkinliklere doğaseverler yoğun katılım sağladı.

Köylerin Tanıtımı Yapıldı

Spor İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje kapsamında 10 ayrı ve yeni rotada gerçekleştirilen yürüyüşlerde kentli ve köy halkı bir araya gelirken köylerin tanıtımı yapıldı. Köy halkının ikramları ve ürettikleri ürünlerini sergileyebilmesi ile tam bir kaynaşma ortamı sunuldu. 2022 sezonuna Kabaoğlu Mahallesi’nde kar yürüyüşü ile başlanırken yürüyüşler Nebi Hoca, Çobanoğlu, Karaabdülbaki, Balören, Mecidiye, Üçgaziler, Arpalık İhsaniye, Güvercinlik ve Fethiye Mahallesi’nde devam etti.

2023’te de Devam Edecek

Bizim Köy Projesi 2023 yılında da hazırlanan 10 yeni rota ile büyümeye devam edecek. 2023 planında İzmit’in köyleri sadece Kocaeli halkına değil şehir dışından gelen misafirlere de tanıtılacak.