İZMİT BELEDİYESİ, BU KURBAN BAYRAMINDA DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

4 Temmuz 2023
İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci
İzmit Belediyesi, bu Kurban Bayramında da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü (1)
İzmit Belediyesi, bu Kurban Bayramında da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü (3)
İzmit Belediyesi, bu Kurban Bayramında da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, bu Kurban Bayramı’nda da gönül köprüleri oluşturarak hayırseverlerin bağışladığı kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı ve birçok ailenin yüzünü güldürdü.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren ve ihtiyaç sahiplerini her durumda gözetmeye devam eden İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bu yıl da toplanan kurban eti bağışlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdı.

Eşit Şekilde Pay Edilerek Dağıtıldı

İzmit Belediyesi, Gıda Bankası ve Aşevi aracılığıyla Kurban Bayramında hayırseverlerin bağışladığı kurban etlerini sosyal hizmet uzmanlarının tespit ettiği ve Gıda Bankasından düzenli yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara eşit bir şekilde pay ederek dağıttı.

“İzmit Halkına Teşekkür Ediyoruz”

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan bağışlar hakkında açıklama yapan İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, “Bayram boyunca gıda bankamız ve aşevimize 1,5 tonun üzerinde bağış aldık. Başta İzmit Halkı olmak üzere tüm Kocaeli halkına gösterdikleri dayanışma için teşekkür ediyoruz.

“Bağışlar Bitene Kadar Dağıtım Devam Edecek”

Bayram boyunca almış olduğumuz bağışlarımızı gıda mühendisimiz, gıda teknikerimiz ve aşevi ekibimiz parçalayarak pay ettiler. Yaklaşık olarak 2,5 kilogram ağırlığındaki etlerimiz ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza verilmek üzere gıda bankamızdan dağıtılmaktadır. Gıda bankamıza kayıtlı olan sosyal hizmet uzmanlarımızca tespit edilmiş olan ihtiyaç sahiplerimize gün boyunca, bağışlar bitine kadar dağıtım devam edecektir.” dedi.