İZMİT BELEDİYESİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİNE ALİKAHYA’DA DEVAM EDECEK

14 Aralık 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, Alikahya bölgesinde 17 Aralık Cumartesi günü gerçekleştireceği çevre temizliği ve atık toplama etkinliği ile çevre kirliliğine dikkat çekecek

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, mahallelerdeki çevre temizliği ve atık toplama etkinlikleri ile farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Her ay vatandaşların katılımıyla İzmit’in farklı bir bölgesinde çevre etkinliği yapan İzmit Belediyesi, bu ay da Alikahya Fevzi Çakmak Mahallesi’nde çevreye atılan atıkları toplayarak geri dönüşüme kazandıracak.

Cumhuriyet Parkı’ndan Araç Kaldırılacak

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İzmit Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisi ile çok sayıda sivil toplum kuruluşunun yer alacağı çevre temizliği ve atık toplama etkinliği Alikahya Fatih Mahallesi, Akarca Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi ve Cumhuriyet Mahalle muhtarlıkları ile ortaklaşa düzenlenecek. Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar için 17 Aralık Cumartesi saat 10.30’da Cumhuriyet Parkı’ndan araç kaldırılacak.