İZMİT BELEDİYESİ, ÇİFTÇİYE TOPRAK VE BİTKİ ANALİZİ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDİYOR

21 Nisan 2022
_2PM5W~E
_39LDB~O
_1LNR4~2
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, üretim alanlarında doğru gübreleme ve doğru ilaçlama odaklı çiftçilere toprak ve bitki analizleri konusunda danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor

Üreten, üreticiye öncülük eden ve destekleyen İzmit Belediyesi, verdiği eğitimlerle çiftçinin üründen daha fazla verim almasını hedefliyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görevli ziraat mühendisleri, tarımsal üretimdeki riskleri minimize etmek ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu süreçte çiftçinin yanın olmak amacıyla çiftçilere toprak ve bitki analizleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.

Akmeşeli Çiftçiler Bilgilendirildi

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görevli ziraat mühendisleri çiftçi danışmanlığı hizmetine Akmeşe Mahallesi’nden başlayarak çiftçileri ziyaret etti. Üreticilerin tarımsal üretimde verim artışına yönelik toprak analizi, ceviz ve fındık bahçelerinde ağaç muayeneleri, bölgede yoğun görülen cevizde kök çürüklüğüne karşı mücadele planı konularında üreticiler bilgilendirildi. Danışmanlık hizmeti İzmit’in kırsal mahallelerinde verilmeye devam edecek.