İZMİT BELEDİYESİ, DEFNE’DE SABAH ÇORBASININ YANINDA KAHVALTI HİZMETİNİ DE BAŞLATTI

26 Ocak 2023
Izmit Belediyesi, Defne'de sabah çorbasinin yaninda kahvalti hizmetini de baslatti (1)
Izmit Belediyesi, Defne'de sabah çorbasinin yaninda kahvalti hizmetini de baslatti (2)
Izmit Belediyesi, Defne'de sabah çorbasinin yaninda kahvalti hizmetini de baslatti (4)
Izmit Belediyesi, Defne'de sabah çorbasinin yaninda kahvalti hizmetini de baslatti (5)
Izmit Belediyesi, Defne'de sabah çorbasinin yaninda kahvalti hizmetini de baslatti (6)
Izmit Belediyesi, Defne'de sabah çorbasinin yaninda kahvalti hizmetini de baslatti (7)
Metni Sesli Dinle

Depremin en çok etkilediği bölgelerden Hatay Defne’de aşevi kurarak her gün binlerce kişiye sıcak yemek dağıtımı yapan İzmit Belediyesi, sabahları çorbanın yanı sıra özellikle çocukların çok özlediği kahvaltı öğününü de vermeye başladı

İzmit Belediyesi, Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketlerinin ardından yaraları sarmak için bölgede çalışmalarına devam ediyor. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Çadırkent kurma çalışmaları hızla sürerken Hatay ve Kahramanmaraş’taki aşevlerinde de vatandaşlara sıcak yemek ikramı yapılıyor.

Kendi Elleriyle Hazırladı

Hatay’ın Defne ilçesindeki aşevinde her sabah olduğu gibi bu sabah da vatandaşlara ikram edilen çorbanın yanında bir de kahvaltılıklar hazırlandı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kendi elleriyle hazırladığı kahvaltılıkları vatandaşlara ikram etti. Özellikle kahvaltı yapmayı çok özleyen çocuklar, Başkan Hürriyet ve ilk günden beri özveriyle çalışan ekibine teşekkür etti.

Bağış Yapmak İçin

Yardım yapacak vatandaşlar, çocukların ana öğünü olan kahvaltılık malzeme bağışlarını Yunus Emre Kültür Merkezi’ne ulaştırabilir,  02623180000 numaralı telefondan bilgi alabilirler.