İZMİT BELEDİYESİ, ENGELLİLER HAFTASI’NDA TOPLUMSAL FARKINDALIK YARATIYOR

12 Mayıs 2023
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (1)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (2)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (3)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (5)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (7)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (8)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (9)
İzmit Belediyesi, Engelliler Haftası’nda toplumsal farkındalık yaratıyor (6)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi,  10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da dikkat çeken programlara imza atıyor

İzmit Belediyesi 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında engellilik alanındaki farkındalığın arttırılması ve engel durumu bulunan bireylerin toplumda görünür kılınmasını sağlamak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu bir program hazırladı. Engelliler Haftası programının ilk durağı İzmit Belediyesi Sarısu Kampı oldu. İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ ne bağlı dernekler ve üyeleriyle gerçekleştirilen Sarısu Kampı’nda çok keyifli vakit geçiren engelli bireyler, Başkan Hürriyet ve ekibine duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Tüm İzmit Halkı Davetli

İzmit Belediyesi Gülümse Kafe Fevziye’de yaklaşık 300 engelli ve yakınının katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltı sonrası İzmit Belediyesi ev sahipliğinde Engelli Dernekleri Farkındalık Stantları açıldı. Açılan stantlarda İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı 10 engelli derneği kendi el emeği ürünleriyle oluşturduğu bağış stantlarını kurdu. Engelli Derneklerinin 16 Mayıs tarihine kadar İzmit Belediyesi meydanında A-B Blok arasında eğlenceli etkinlikler ve ikramlarında bulunacağı bağış stantlarına tüm İzmit halkı davetli.