İZMİT BELEDİYESİ EYT İÇİN MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLAMA KARARI ALDI

27 Temmuz 2023
İzmit Belediyesi EYT için meclisi olağanüstü toplama kararı aldı (2)
İzmit Belediyesi EYT için meclisi olağanüstü toplama kararı aldı (3)
Metni Sesli Dinle

AKP ve MHP meclis üyelerinin arsa satışına izin vermemesi nedeniyle tazminatlarını almakta gecikme yaşayan İzmit Belediyesi EYT emeklilerinin daha fazla mağdur olmaması için meclis olağanüstü gündemle toplanacak.

İller Bankası Belediyenin Payını Yüzde 50 Kesecek

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konuyla ilgili olarak belediye başkan yardımcıları ve koordinatörlerle bir araya geldi. Toplantıda İzmit Belediyesinin Ağustos ayındaki İller Bankası kesintisinin yüzde 50 olacağı ve bunun da EYT’li işçilerin tazminatlarının ödenmesi noktasında sıkıntı yaratabileceği konuşuldu.

Siyasi Partileri Ve Sendikayı Ziyaret Edecek

Toplantıda, EYT’li tazminatlarının ödenebilmesi ve bu konuda kaynak oluşturulması için arazi satışının elzem olduğu konusunda fikir birliğine varıldı. Buna göre belediye meclisinin Ağustos ayında  olağanüstü toplanması kararlaştırıldı. Öte yandan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in, yöneticileriyle birlikte siyasi parti il başkanlıkları ile Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesini ziyaret edeceği aktarıldı.

Eyt’liler De Meclise Davet Edilecek

En kısa sürede tüm meclis üyelerine bildirilecek olan ve aynı zamanda EYT’li personelin de davet edileceği İzmit Belediyesi Olağanüstü Meclisinin Ağustos ayının ilk haftası gerçekleştirilmesi bekleniyor.