İZMİT BELEDİYESİ GELİR BİRİMİ HAFTA SONU DA HİZMET VERECEK

26 Mayıs 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi 31 Çarşamba günü ilk taksitleri sona erecek olan 2023 yılına ait Emlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik Vergilerinin ödenmesi için hafta sonu mesaisi yapacak

2023 yılına ait Emlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik Vergilerinin birinci taksitleri 31 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Vatandaşlar vergilerinin 1. Taksitlerini İzmit Belediyesi Ana Hizmet Binası 3. Katta bulunan İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimine, İzmit Kaymakamlığında, Kuruçeşme Hizmet Binasında ve 28 Haziran Mahallesi Üç Yol mevkiinde bulunan Mevlana Kültür Merkezindeki veznelere yatırabilirler. Gelir birimi hafta sonunda saat 08.30 – 17.30’da hizmet verecek.

“Ödemeleri Son Güne Bırakmayın”

Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Mükelleflerimiz vergi ödemelerini son güne bırakmamalı. Yığılma ve yoğunluk yaşanmaması için vatandaşlarımız hafta sonu veznelerimizden ödeme yapabilecekler. Mükelleflerimize ödeme kolaylığı sağlamak konusunda alternatif seçeneklerimiz mevcut olup,  Banka ve PTT kanalıyla tahsilat yapabilmekteyiz.

“Kredi Kartı ve İnternet Üzerinden Ödenebiliyor”

Vergi ödemeleri Ziraat Bankası Kocaeli Merkez Şubesi TR89 0001 0001 6336 6765 165 001 IBAN nolu hesaba ya da 111297 nolu posta çeki hesabına EFT veya havale yolu ile yatırabilirler. Ayrıca kredi kartı ve internet aracılığı ile tahsilat yapılmaktadır. İnternet ortamında www.izmit.bel.tr adresine girerek Borç Sorgulama ve Tahsilat işlemleri gerçekleştirebilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Ödeme Noktaları

Belsa Plaza (A Blok Kat:3/ Gelir Birimi Veznesi)

Online ödeme /www.izmit.bel.tr

Kaymakamlık(Bekirpaşa),Kuruçeşme ve Mevlana Kültür Merkezi hizmet binaları

Tüm Halkbank, Denizbank, Yapıkredi, PTT şubeleri

Ayrıca belediye hizmet binalarında kredi kartı ile tahsilat yapılmaktadır.