İZMİT BELEDİYESİ, HATAY DEFNE’DE SOSYAL ALAN OLUŞTURDU

15 Mart 2023
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (1)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (2)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (3)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (4)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (5)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (7)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (8)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (9)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (10)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (11)
İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de sosyal alan oluşturdu (12)
Metni Sesli Dinle

Hürriyet: Dayanışma Devam Etmeli

İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de depremzedeler için kurduğu sosyal alanda, Sosyal Market ve Gülümse Kafe hizmeti vermeye başladı. Deprem bölgesinden İzmitlilere seslenen Başkan Hürriyet, dayanışmanın devam etmesi gerektiğinin altını çizdi

İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak adına gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta çadırkent kurulumu yapan İzmit Belediyesi, Hatay Defne’de bir sosyal alan oluşturdu. Sosyal market, etkinlik alanları ve Gülümse Kafe hizmetinin verildiği alanda ayrıca Bilgi Üniversitesi iş birliği ile çocuklara psikolojik destek sağlanması konusunda bir çalışma yapılacak.

“Dayanışma İçerisinde Olmalıyız”

Deprem bölgesine yardımların devam etmesi gerektiğini altını çizen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Depremin etkileri uzun sürecek. Bu yüzden dayanışma devam etmeli, yardımlar sürmeli. İnsanların yaralarını sarmak üzere daha uzun süre dayanışma içerisinde olmalıyız. Bağış göndermek isteyen herkes buradaki sosyal marketimiz için bize ulaşabilirler. Biz de buradan depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

“Çocuklara Psikolojik Destek Sağlayacağız”

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile Kültür Müdürlüğü personellerimiz buradalar. Burada çocuklar ve yetişkinler için sosyal etkinlikler sağlıyorlar. Burayı zamanla daha da büyütmek istiyoruz. Buradan ayrılmayacağız, hizmete devam edeceğiz. Bilgi Üniversitesi ile bir iş birliği yapıyoruz. Buradaki çocuklara psikolojik destekle ilgili bir çalışmamız olacak. İnşallah zamanla daha da geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.